چرا عمران خان دستگیر نمی‌شود؟

کدخبر: ۵۶۳۲۵۱
دادگاهی در پاکستان حکم به عدم بازداشت عمران خان حداقل تا روزهای آینده داده آن هم در بحبوحه بحران سیاسی که این سیاستمدار مشهور را در مقابل دولت فعلی قرار داده و به اعتراضات خیابانی کشیده شده است.
چرا عمران خان دستگیر نمی‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عمران خان در آوریل گذشته میلادی از طریق رای عدم اعتماد در پارلمان برکنار شد. از آن زمان، خان ۷۰ ساله در بیش از ۱۰۰ پرونده حقوقی از جمله اختلاس در دوران نخست وزیری درگیر شده است.

حکم دادگاه عالی لاهور مهلت دیگری برای عمران خان ایجاد کرده که اکنون رهبر اصلی اپوزیسیون پاکستان محسوب می‌شود. حکم دادگاه عملا از بازداشت وی تا ۲۷ مارس به دلیل اتهاماتی مبنی بر تحریک حامیان حزب تحریک انصاف پاکستان به خشونت جلوگیری می‌کند.

از نوامبر گذشته میلادی، عمران خان از حضور در دادگاه در اسلام آباد مربوط به سه پرونده امتناع کرده است.

رویارویی وی با دولت شهباز شریف، نخست وزیر کنونی پاکستان در هفته‌های اخیر به تنش‌ها و درگیری‌های خیابانی تبدیل شده است. اخیرا نیز حامیان عمران خان با پلیس در پایتخت پاکستان درگیر شدند که در نتیجه آن ده‌ها افسر پلیس زخمی شدند.

به دلیل خشونت، عمران خان نتوانست شخصا در برابر قاضی حاضر شود تا در پرونده اختلاس با کیفرخواست روبرو شود. او متهم به فروش غیرقانونی هدایای دولتی است که در دوره نخست وزیری دریافت و دارایی‌های خود را پنهان کرده است.

عمران خان تمامی این اتهامات را رد کرده و می‌گوید قربانی دولت شهباز شریف است.

تیتر یک
کارگزاری مفید