ارتفاع آب دریاچه ارومیه افزایش یافت

کدخبر: ۵۶۳۶۶۱
اقتصادنیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بالا آمدن تراز دریاچه ارومیه گفت: وسعت این دریاچه نسبت به ۶ ماه گذشته بیش از ۳۱۱ کیلومتر مربع افزایش یافته است.
ارتفاع آب دریاچه ارومیه افزایش یافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: ارتفاع آب دریاچه در مقایسه با ۶ ماه گذشته بیش از ۱۳ سانتی‌متر افزایش یافته است.

پهن کردن سفره افطاری در لندن از سوی شهردار مسلمان + فیلم

یاسر رهبردین در این زمینه با تراز فعلی دریاچه ارومیه یک هزار و ۲۷۰ متر و ۲۶ سانتی‌متر اعلام کرد و افزود: ارتفاع آب دریاچه در مقایسه با ۶ ماه گذشته بیش از ۱۳ سانتی‌متر افزایش یافته و با توجه به بارش‌ها و آزادسازی آب انجام شده، این افزایش تراز ادامه دار خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بالا آمدن تراز دریاچه ارومیه گفت: وسعت این دریاچه نسبت به ۶ ماه گذشته بیش از ۳۱۱ کیلومتر مربع افزایش یافته است.

رهبردین با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۴۱ کیلومتر مربع رسیده است، اظهار کرد: وسعت دریاچه در اول مهر ماه سال گذشته ۹۳۰ کیلومتر مربع بود که امروز وضعیت مناسب‌تری دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی به افزایش میزان آب دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: حجم آب دریاچه ارومیه به یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به اول مهرماه سال گذشته ۳۳۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

رهبردین با اشاره به پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان دبیر ملی ستاد نجات دریاچه ارومیه در رابطه با اتمام طرح‌های نیمه تمام سخت افزاری احیا، ادامه داد: ابر طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان‌غربی به دریاچه اواخر سال گذشته توسط شخص رئیس جمهور به بهره برداری رسید که نقش بسزایی در تثبیت وضعیت دریاچه به عهده دارد.

وی تاکید کرد: پس از اتمام طرح‌های سخت افزاری، دولت به دنبال اجرای برنامه‌های نرم افزاری با محوریت مدیریت منابع آبی و اصلاح الگوی کشت است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی