انهدام انبار سوخت 70 هزار تنی اوکراین توسط روسیه

کدخبر: ۵۶۶۲۵۵
وزارت دفاع روسیه اعلام کرده نیروهای این کشور انبارهای ارتش اوکراین که موشک، مهمات و سایر سلاح‌های توپخانه‌ای در مناطق زاپوریژژیا و دونتسک ذخیره می‌کردند را منهدم کرده اند.
انهدام انبار سوخت 70 هزار تنی اوکراین توسط روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد یک انبار حاوی ۷۰ هزار تن سوخت را در نزدیکی شهر «زاپوریژژیا» در جنوب شرقی اوکراین منهدم کرده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که نیروهای این کشور در این حمله  انبارهای ارتش اوکراین که موشک، مهمات و سایر سلاح‌های توپخانه‌ای در مناطق زاپوریژژیا و دونتسک ذخیره می‌کردند را منهدم کرده اند. این جدیدترین حمله از مجموعه حملات اخیر روسیه  به اهدافی در خاک اوکراین  بود.

در روزهای گذشته منابع خبری از تلاش ارتش اوکراین برای بازیابی قوای خود و انجام ضد حمله علیه روسیه خبر دادند.به گزارش منابع خبری، یکی از جدیدترین یگان‌های نظامی اوکراین با ۴۰۰۰۰ نظامی قصد دارد در هفته‌ها یا ماه‌های آینده علیه نیروهای روس ضد حمله کند.

این یگان‌ها نیروهای خود را با فراخوان‌ها در رسانه‌های اجتماعی و تابلوهای تبلیغاتی با هدف جذب داوطلبان با انگیزه بالا گرفته‌اند. جذب نیرو در حالی صورت می‌گیرد که کی‌یف با چالش‌های فزاینده‌ای برای جذب نیروهای جدید مواجه است.این یگانهای جدید  در کنار واحدهای منظم ارتش که توسط تانک‌های جنگی جدید غربی و هزاران نیروی تازه آموزش دیده مبارزه خواهند کرد.

با گذشت بیش از یک سال از درگیری، نیروهای اوکراین ماه‌هاست که با یورش روسیه در شهرهایی مانند «باخموت» در شرق که در آن هزاران نفر کشته شده‌اند، مواجه‌اند. ارتش اوکراین بطور معمول تلفات نظامی خود را فاش نمی‌کند.

این گزارش حاکیست که در جریان ۹ ماه نبرد نظامیان اوکراینی با نظامیان روس در باخموت، تقریباً این شهر از بین رفته است و ۹۰ درصد از جمعیت این شهر یا همان حدود ۷۰ هزار نفر از این شهر فرار کرده اند و ارتش اوکراین روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نظامی را در نبرد با روسیه از دست می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی