برای مردم تهران هشدار صادر شد

کدخبر: ۵۶۶۶۸۳
مدیرکل مدیریت بحران تهران نسبت به امکان سیلابی شدن مسیل ها گفت: مردم پایتخت پایان این هفته از رودخانه ها فاصله بگیرند.
برای مردم تهران هشدار صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی نسبت به آب گرفتگی معابر و امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و گفت: مردم پایتخت پایان این هفته از رودخانه‌ها فاصله بگیرند و کنار مسیل‌ها اتراق نکنند.

یزدی مهر بیان داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از ظهر چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه تا اواخر وقت پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه در استان تهران به ویژه ارتفاعات شمال و شمال غرب و غرب استان شاهد رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال بروز اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی نیز هشدار داد و عنوان داشت: توصیه اکید مدیریت بحران در زمان صدور هشدارها این است که مردم در صورت عدم ضرورت از تردد در جاده‌های کوهستانی بپرهیزند و در صورت حضور تجهیزات کافی به همراه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از بعد از ظهر چهارشنبه تا صبح شنبه به ویژه بعد از ظهر پنجشنبه تا جمعه در استان تهران به ویژه مناطق جنوبی و غربی شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید، احتمال طوفان لحظه‌ای خواهیم بود و اکیداً توصیه می‌شود کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای در این زمان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

یزدی مهر در خصوص سامانه پیش بینی شده وزش باد شدید در استان تهران نیز هشدار داد و افزود: شهروندان از قرار گرفتن زیر تابلوهای تبلیغاتی و درختان فرسوده اکیداً خودداری کنند چرا که در زمان وقوع باد شدید سقوط اجسام و اشیا بسیار محتمل است، همچنین ضروری است که نسبت به سازه‌های موقت و قیم سازی نهال‌ها تمهیدات اندیشیده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین تا جمعه ۲۵ فروردین ماه نیز هشدار داد و اظهار داشت: کشاورزان و باغداران استان تهران نسبت به اخذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از آسیب به از درختان اقدام کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی