وزیر صمت در آستانه استیضاح/ فاطمی امین از دولت خارج می شود؟

کدخبر: ۵۶۷۸۲۲
وزیر صمت بار دیگر در آستانه استیضاح مجلس قرار گرفت. استیضاحی که نهایی شدن و ارسال آن به صحن علنی مجلس، امروز در کمیسیون صنایع مجلس تعیین تکلیف می شود.
وزیر صمت در آستانه استیضاح/ فاطمی امین از دولت خارج می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگویی با تشریح نشست دیروز این کمیسیون به حضور فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در این جلسه استیضاح وزیر صمت بررسی شد، افزود: این استیضاح سومین استیضاح وزیر صمت بود که طی ماه‌های گذشته به کمیسیون ارجاع شده است؛ در نخستین استیضاح، تعداد متقاضیان به کمتر از 10 نفر رسید، دومین بار نیز استیضاح وزیر صمت در صحن علنی مجلس رسیدگی شد و مجلس دوباره به آقای فاطمی امین رای اعتماد داد.وی با بیان این که سه گروه خواستار استیضاح وزیر صمت هستند و تعداد امضاکنندگان نیز 37 نفر است، اضافه کرد: یکی از طرح‌های استیضاح وزیر صمت 17 محور، دومین طرح استیضاح 12 محور و طرح استیضاح بعدی نیز یک محور دارد.این نماینده مردم در مجلس یازدهم آشفتگی بازار خودرو را شاخص‌ترین محور استیضاح دانست و ادامه داد: بازار کالاهای پایه‌ای، ارتباط میان قیمت کالاها و نرخ ارز، انتصابات در معاونت‌ها، هیئت مدیره‌ها و مدیران عامل شرکت‌ها از محورهای استیضاح وزیر صمت است.

طاهری با بیان این که در نشست امروز، نمایندگان استیضاح کننده سوالات خود را مطرح کردند و وزیر صمت نیز به بیان توضیحات پرداخت، تصریح کرد: در صورتی که متقاضیان استیضاح از توضیحات وزیر قانع شوند، انصراف می‌دهند. در صورتی که تعداد استیضاح کنندگان به کمتر از 10 نفر برسد، استیضاح به صحن ارجاع نمی‌شود و در غیر این صورت استیضاح وزیر صمت در صحن بررسی خواهد شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: پیش‌بینی می‌کنم در صورتی که طرح استیضاح وزیر صمت به صحن علنی مجلس ارجاع شود، وزیر صمت به سختی بتواند این بار رای اعتماد بگیرد.

طاهری با بیان این که کمیسیون صنایع و معادن تا ظهر فردا فرصت دارد، تصریح کرد: اگر تا ظهر فردا (امروز) استیضاح کنندگان انصراف ندهند، آن را به صحن می‌فرستیم و احتمالا سه‌شنبه اعلام وصول و 10 روز بعد جلسه استیضاح برگزار می‌شود.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی