رونمایی از خودروی 36 میلیون دلاری مسی!+تصاویر

کدخبر: ۵۶۷۹۱۷
فراری ۳۳۵ گران‌ترین خودروی کلکسیون ستاره فوتبال آرژانتین است که نزدیک به ۳۶ میلیون دلار ارزش دارد.
رونمایی از خودروی 36 میلیون دلاری مسی!+تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، بر اساس گزارش ها، ستاره فوتبال این جانور را که دارای یک موتور ۴.۰ لیتری V۱۲ است که سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت دارد را در یک حراجی خریداری کرد. تنها چهار ماشین فراری ۳۳۵ S Spider Scaglietti توسط سازنده ایتالیایی در سال ۱۹۵۷ تولید شد.این خودروی اسپرت دو نفره نیز به عنوان اسب پرنده سال ۱۹۵۷ شناخته می شود.

«لیدی گاگا» در کاخ سفید سِمَت گرفت

عکس | گران‌ترین خودرو جهان در دستان ستاره فوتبال آرژانتین!

گفتنی است که تصادف این خودرو در Mille Miglia در سال ۱۹۵۷ منجر به حذف آن در مسابقه شد؛ در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان در دور سوم فصل ۱۹۵۷، یک ۳۳۵ S (شماره ۵۳۱) که توسط راننده اسپانیایی آلفونسو د پورتاگو رانده شد، در جایگاه سوم بین دهکده های لومبارد سرلانگو و گویدیزولو در حرکت بود، هنگامی که یکی از لاستیک ها منفجر شد، ماشین د پورتاگو به سمت راست لیز خورد و با جمعیت زیادی برخورد کرد و ده تماشاگر و همچنین خود دی پورتاگو و ادموند نلسون، راننده آمریکایی، کشته شدند.

عکس | گران‌ترین خودرو جهان در دستان ستاره فوتبال آرژانتین!

به دلیل تصادف تنها یک ۳۳۵ S در دستان کالینز و اولیویه گندبین در دور بعدی در پیست نوربرگ رینگ ۱۰۰۰ کیلومتر شرکت کرد و پس از استون مارتین DBR۱ دوم شد و هر دو مدل ۳۳۵ S در لمانز، کالینز و فیل هیل شکست خوردند. در دور نهایی مسابقات جهانی خودروهای اسپورت در گرندپری ونزوئلا، یک ۳۳۵ S که توسط کالینز و فیل هیل مسابقه داده شد، رتبه نخست را به دست آورد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید