وزیر ارتباطات از مسئولیت اختلالات آنتن‌دهی شانه خالی کرد

کدخبر: ۵۶۹۰۷۷
​ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:برخی موارد که ایجاد اختلال در آنتن دهی کرده، از اراده وزارت ارتباطات خارج است و نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است.
وزیر ارتباطات از مسئولیت  اختلالات آنتن‌دهی شانه خالی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، عیسی زارع پور درباره علت کیفیت نامطلوب آنتن دهی شبکه تلفن همراه در برخی از شهر‌ها و روستاها، اظهار داشت: اگر اختلال، مشکل آنتن دهی یا هر مشکل دیگری در شبکه ارتباطی وجود داشت، هموطنان می‌توانند با شماره کشوری ۱۹۵ تماس بگیرند و گزارش دهند تا همکاران من رسیدگی و نتیجه را منعکس کنند.

وی ادامه داد: تلاش این است که مشکلات در زمینه آنتن دهی برطرف شود. ما در وزارت ارتباطات به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌های پرسرعت و با کیفیت برای مردم هستیم؛ فرقی هم نمی‌کند که در شهر یا روستا باشد، همان فناوری نسل چهارم که در شهر در حال راه اندازی است، در روستا هم راه اندازی می‌کنیم.

وی آماری درباره دسترسی روستا‌ها به اینترنت ارایه داد و گفت: در سال گذشته قریب به ۲ هزار روستا و از ابتدای دولت تاکنون بیش از ۳۴۰۰ روستا با فناوری نسل چهارم به اینترنت دسترسی پیدا کردند که هر روز این آمار افزایش می‌یابد. تمام روستا‌های باقی مانده که بالای ۲۰ خانوار هستند نیز امسال به شبکه دسترسی پیدا می‌کنند.

زارع پور در پاسخ به این پرسش که چرا در برخی از موارد طرح مشکلات مردمی از طریق سامانه ۱۹۵ نیز راهگشا نبوده است؟ گفت: گاهی مشکلات نیاز به پیگیری خودِ اشخاص دارد. به عنوان مثال فردی به من پیام داده بود که «در سال گذشته دکل مخابراتی یا BTS در محل ما جمع شده و پس از تماس با سامانه ۱۹۵، ما را به چند ماه بعد حواله دادند و گفتند مشکل را برطرف می‌کنند، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.» بنده شخصاً این مورد را بررسی کردم و متوجه شدم که اهالی محل به اپراتور‌ها اجازه نصب BTS و تجهیزات را نمی‌دهند لذا اینگونه از موارد نیازمند پیگیری از سوی خودِ افراد است به گونه‌ای که یکی از مالکین را راضی کنند تا اجازه نصب تجهیزات داده شود.

وی گفت: برخی موارد که ایجاد اختلال در آنتن دهی کرده، از اراده وزارت ارتباطات خارج است و نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است، چون برخی از مردم تصورشان این است که آنتن‌های BTS مضر هستند، در حالی که همکاران من در سازمان تنظیم مقررات، سازمان حفاظت از محیط زیست و انرژی اتمی، بار‌ها اندازه گیری کردند و اعلام شد که میزان تشعشات BTS‌ها در کشور ما به مراتب از میزان استانداردی که در دنیاست، پایین‌تر است؛ لذا باید از این طریق خیال مردم را راحت کنیم که هیچ ضرری برای سلامتی ندارد.

وی بیان کرد: چندی پیش به یک استانی سفر کرده بودم، یک گروه می‌گفتند که محل ما آنتن نمی‌دهد و گروهی می‌گفتند تجهیزات را جمع کنید، ما نگران سلامتی خودمان هستیم.

زارع پور در پایان تأکید کرد که رسانه‌ها درباره اینکه آنتن‌های BTS مضر نیستند، به مردم اطلاع رسانی کنند که در این صورت بسیاری از مشکلات آنتن دهی برطرف خواهد شد.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی