درخواست مهم اسرائیل از عربستان سعودی

کدخبر: ۵۷۱۲۷۶
وزیر خارجه اسرائیل گفت: امیدواریم که مقام‌های عربستان با پرواز مستقیم مسلمانان ساکن اسرائیل به حج موافقت کنند.
درخواست مهم اسرائیل از عربستان سعودی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «الی کوهن» وزیر خارجه اسرائیل چهارشنبه (سوم مه) ابراز امیدواری کرد مقام‌های عربستانی با پرواز مستقیم مسلمانان ساکن اسرائیل که مایل به سفر حج هستند، موافقت کنند.

رویترز گزارش داد، یائیر لاپید ۱۰ مارس گفته بود سال گذشته به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی موافقت سعودی‌ها را برای آنچه اولین پرواز‌های مستقیم حج از فلسطین اشغالی برای ۱۸ درصد جمعیت مسلمان آن خواهد بود، جلب کرده است.

طبق این گزارش، یک مقام آمریکایی هم در مصاحبه‌ای در ماه ژوئن با رویترز چنین پرواز‌هایی را پیش‌بینی کرد، اما ریاض آن را تایید نکرده است.

الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پاسخ به این سوال که آیا پرواز‌های مستقیم به شهر مقدس مکه برای ماه ژوئن تا اوت انجام خواهد شد، گفت درخواست آن ارائه شده است.

وی در مصاحبه با رایو ارتش اسرائیل افزود: موضوع در حال بحث است. نمی‌توانم به شما بگویم پیشرفتی حاصل شده یا خیر. اما با آن، خوشبین هستم بتوانیم صلح با عربستان سعودی را پیش ببریم.

به نوشته رویترز، مسلمانان در فلسطین اشغالی و سرزمین‌های فلسطینی در حال حاضر از طریق کشور‌های ثالث به مکه سفر می‌کنند که هزینه و زحمت مضاعفی برای آن‌ها دارد.

عربستان سعودی از سال ۲۰۲۰ به خطوط هوایی اسرائیل اجازه داده از آسمان این کشور به مقصد امارات و بحرین عبور کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید