نخستین واکنش آمریکا به بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

کدخبر: ۵۷۲۱۹۸
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به پیوستن سوریه به اتحادیه عرب گفت: «معتقدیم که برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب خیلی زود است».
نخستین واکنش آمریکا به بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه یکشنبه گفت که تلاش شرکا برای ارتباط با بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) برای فشار به وی برای حل بحران را درک می‌کنیم.

وی در ادامه سخنانش مدعی شد: «درباره تمایل اسد برای حل بحران در سوریه تردید داریم».

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «معتقدیم که برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب خیلی زود است».

شورای اتحادیه عرب امروز یکشنبه جلسه فوق العاده‌ای را در سطح وزرا به ریاست «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر برگزار و درباره تحولات سوریه و موضوع بازگشت این کشور به اتحادیه عرب گفت‌وگو کرد. ساعاتی بعد، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که وزرای خارجه کشورهای عربی در نشست امروز خود در قاهره، درباره بازگشت دمشق به جایگاهش در اتحادیه عرب به اجماع رسیدند.

در بیانیه اتحادیه عرب درباره لغو تعلیق عضویت سوریه آمده است: مشارکت هیأت‌های سوری در نشست‌های شورای اتحادیه عرب از امروز از سر گرفته خواهد شد و گام‌های عملی و جامعی برای حرکت گام‌به‌گام به سوی حل بحران سوریه طبق اصل گام مقابل گام برداشته می‌شود.

«احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب نیز گفت اگر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تمایل داشته باشد تا در نشست آتی سران اتحادیه عرب در ریاض شرکت کند این امکان وجود دارد چون سوریه در حال حاضر به عضویت کامل اتحادیه عرب بازگشته است. 

تیتر یک
  • در نظرخواهی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه‌گذاران مین…

از دست ندهید
کارگزاری مفید