طعنه روزنامه کرباسچی به وزیر ارتباطات درباره گرانی اینترنت

کدخبر: ۵۷۳۰۱۲
طبق اطلاعات و آماری که کاربران در مورد قیمت اینترنت مخابرات منتشر کرده‌اند، مخابرات قیمت بسته‌های اینترنتی خود را 100 درصد افزایش داده است؛ به‌طوری‌که قیمت 500 گیگابایت اینترنت ماهانه از 160 هزار تومان به 300 هزار تومان رسیده است.
طعنه روزنامه کرباسچی به وزیر ارتباطات درباره گرانی اینترنت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه هم میهن، تا امروز مردم از فیلترینگ، کیفیت و سرعت اینترنت ناراضی بودند و اینطور که وزیر وعده داده در آینده‌ای نه چندان دور با افزایش قیمت اینترنت این نارضایتی‌ها بیشتر هم می‌شود.

روز گذشته عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «تعرفه‌ بسته‌های اینترنتی مربوط به سال 96 است و اینترنت در دولت سیزدهم افزایش قیمت نداشته!» این اظهارات، زمزمه گرانی اینترنت را در جامعه قوت بخشید، درحالی‌که اپراتورها تا پایان سال 1400 و به‌دلیل منع قانونی افزایش تعرفه از سوی مجلس، اجازه افزایش قیمت نداشتند. اما طبق بررسی‌ها در فروردین سال گذشته قیمت بسته‌های برخی شرکت‌های اینترنتی و مخابرات نشان می‌دهد که آنها دست به افزایش 100درصدی قیمت بسته‌های اینترنتی خود زدند.

افزایش قیمت در بسته‌های اینترنت مخابرات نیز گزارش شد. طبق اطلاعات و آماری که کاربران در مورد قیمت اینترنت مخابرات منتشر کرده‌اند، این شرکت قیمت بسته‌های اینترنتی خود را 100 درصد افزایش داده است؛ به‌طوری‌که قیمت 500 گیگابایت اینترنت ماهانه از 160 هزار تومان به 300 هزار تومان رسیده است. زارع‌پور حتی سال گذشته قول داده بود بسته اینترنت رایگان برای سرپرست خانوار سه دهک درآمدی پایین جامعه رایگان شود. با قوت گرفتن فیلترها، مردم مانند مسئولان اینترنت بدون فیلتر نداشتند و مجبور شدند از فیلترشکن‌ها استفاده کنند و این فیلترشکن‌ها حجم اینترنت بیشتری را مصرف می‌کند. از سوی دیگر خطوط ثابت در تهران نیز شهریور سال گذشته افزایش یافت و مشترکان آن با دستور وزیر صمت مجبور شدند برای حفظ خط خود ماهیانه 20 هزار تومان بپردازند.

زارع‌پور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امسال بسته‌های اینترنتی با افزایش قیمت همراه خواهند بود؟ تصریح کرد: موضوع افزایش قیمت در حال بررسی است؛ چراکه به‌دلیل افزایش هزینه‌ها، دستمزد، افزایش قیمت دلار و تجهیزات، پیشنهادهایی را اپراتورها مطرح کردند که در صورت نیاز اطلاع‌رسانی لازم دراین‌باره انجام خواهد شد. البته هدف این است که به مردم فشاری وارد نشود ولی اپراتورها هم برای افزایش کیفیت خدمات، باید سرمایه‌گذاری لازم را دراین‌باره انجام دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی