با قرار وثیقه؛

عمران خان آزاد شد

کدخبر: ۵۷۳۲۱۵
یک گروه دو نفره در دادگاه عالی اسلام آباد امروز (جمعه) برای عمران خان، رهبر اصلی اپوزیسیون پاکستان که توسط دفتر ملی پاسخگویی کشور بازداشت شده بود، قرار وثیقه و ازادی موقت او را صادر کرد.
عمران خان آزاد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دادگاه عالی پاکستان بازداشت عمران خان، نخست وزیر برکنار شده این کشور را "غیرقانونی" اعلام و دستور آزادی فوری وی را صادر کرد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، یک گروه دو نفره در دادگاه عالی اسلام آباد امروز (جمعه) برای عمران خان، رهبر اصلی اپوزیسیون پاکستان که توسط دفتر ملی پاسخگویی کشور بازداشت شده بود، قرار وثیقه و ازادی موقت او را صادر کرد.

عمران خان، رهبر تحریک انصاف پاکستان روز سه شنبه از محل همین دادگاه دستگیر شده بود

عصر پنجشنبه، دادگاه عالی پاکستان دستگیری عمران خان را "غیرقانونی" اعلام کرد و به مقام‌ها دستور داد که وی را روز جمعه به دادگاه اسلام آباد معرفی کنند.

درخواست وثیقه عمران خان در مورد پرونده "صندوق الغدیر" قرار بود امروز صبح در دادگاه بررسی شود اما نزدیک به چهار ساعت به تاخیر افتاد.

عمران خان حین انتظار برای از سرگیری جلسه دادگاه به خبرنگاران گفت که از محل دادگاه ربوده شد.

وی با بیان اینکه بیم آن دارد بار دیگر و پس از این حکم مبنی بر صدور قرار وثیقه آزادی دستگیر شود، گفت: در دادگاه بودم که آنها بی هیچ دلیلی من را دستگیر کردند. من از اینجا ربوده شدم. وقتی هم من را بردند، تازه به من حکم دستگیری را نشان دادند. این قانون جنگل است؟ ارتش من را ربود. پلیس کجاست؟ قانون چه می‌شود؟ انگار منع قانون آمد و شد برقرار شده بود.

دستگیری عمران خان در روز سه‌ شنبه اعتراضات خونینی را در سراسر کشور برانگیخت که منجر به درگیری حامیان وی با پلیس و نیروهای شبه‌نظامی شد. جمعیت خشمگین در چندین شهر به ساختمان‌های دولتی و خصوصی از جمله تأسیسات نظامی یورش بردند و بسیاری از آنها را به آتش کشیدند.

حداقل ۱۱ نفر در اعتراضات این هفته کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. مقام‌های پاکستان می‌گویند که بیش از ۲۵۰۰ نفر از جمله رهبران ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان را دستگیر کرده‌اند.

تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۲ خرداد

    اقتصادنیوز:«نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را…

از دست ندهید
کارگزاری مفید