خبر مهم آژانس درباره نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران

کدخبر: ۵۷۳۳۵۵
آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سالانه خود با اعلام این‌که نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ۱۰ درصد کاهش یافته است، نسبت به این امر ابراز نگرانی کرد.
خبر مهم  آژانس درباره نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سالانه خود با اعلام این‌که نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ۱۰ درصد کاهش یافته است، نسبت به این امر ابراز نگرانی کرد.

بنا بر اعلام آژانس، تعداد راستی‌آزمایی‌های فعالیت‌های هسته‌ای ایران، در سال ۲۰۲۲ و پس از آن که این کشور مکانیسم‌های نظارتی مورد توافق در برجام را متوقف کرد، ۱۰ درصد کاهش یافته است. 

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این گزارش با اشاره به این تصمیم ایران، اعلام کرد که فعالیت بازرسان به شدت تحت تأثیر این مسأله قرار گرفته است. 

گروسی همچنین مدعی شده است که ایران هنوز توضیحی در خصوص موارد حل نشده در مورد پادمان‌ها ارائه نکرده و در این زمینه هنوز نیاز به کارهای مهمی وجود دارد. 

قرار است گزارش سالانه گروسی و ارزیابی‌های وی از همکاری با ایران در جلسه بعدی شورای حکام که ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد، بررسی شود. 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات بازار سهام امروز؛

    اقتصادنیوز: امروز نمادهای فارس، رمپنا، وتجارت و حکشتی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس د…

از دست ندهید
کارگزاری مفید