مسمومیت ویروسی ۳۳۳ نفر در ایلام / ماجرا چیست؟

کدخبر: ۵۷۳۹۹۳
اقتصادنیوز: از روز گذشته حدود ۷۰ مورد با علائم اسهال و استفراغ به اورژانس شهرستان بدره بصورت ناگهانی با این علائم مراجعه کردند و تا این لحظه به ۳۳۳ مورد افزایش پیدا کردند
مسمومیت ویروسی ۳۳۳ نفر در ایلام / ماجرا چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مسمومیت ویروسی تعداد ۳۳۳ نفر از شهروندان در شهر بدره و مراجعه آنان به مراکز درمانی خبر داد.

جاسم محمدی اظهار کرد: از روز گذشته حدود ۷۰ مورد با علائم اسهال و استفراغ به اورژانس شهرستان بدره بصورت ناگهانی با این علائم مراجعه کردند و تا این لحظه به ۳۳۳ مورد افزایش پیدا کردند، که از بین مراجعه کنندگان تنها یک مورد نیاز به مرکز اورژانس استان داشته که این نشان دهنده یک بیماری شدید نیست.

وی تصریح کرد: تیم بهداشتی، از منطقه نمونه گیری آب انجام داده که تا این لحظه هیچ دلیلی بر اینکه عامل و منشاء این بیماری ویروسی از آب آلوده باشد، گزارش نشده و شواهد و معاینات نشان می‌دهد، این نشانه‌های بیماری، از دسته بیماری‌های ویروسی است که از اوایل فصل بهار و پاییز این اپیدمی‌ها اتفاق می‌افتد.

محمدی گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و نیازهای دارویی فراهم شده که به تدریج این قضیه فروکش پیداکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: در بحث درمان این بیماری‌های ویروسی که اتفاق می‌افتد نیاز است شهروندان نسبت به رعایت بهداشت فردی کوشا باشند و جای هیچ نگرانی نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی