دو پیشگویی باورنکردنی کارتون «سیمپسون‌ها»

کدخبر: ۵۷۴۰۰۵
سریال The Simpsons، مجموعه Star Trek (پیشتازان فضا) بسیاری از فناوری‌های آینده را پیش‌بینی کرده بود.
دو پیشگویی باورنکردنی کارتون «سیمپسون‌ها»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از زومیت، در قسمت نوزدهم فصل ششم که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد، به آینده سفر می‌کنیم و لیسا را می‌بینیم که در جشن عروسی خود با مارج تماس تصویری برقرار می‌کند. ما شاهد مکالمه‌ی تصویری آن‌ها در این قسمت هستیم.

دو پیشگویی دقیق و باورنکردنی کارتون «سیمپسون‌ها» در حوزه فناوری / عکس

راستی در همین اپیزود هیو پارکفیلد، نامزد لیسا می‌گوید که بریتانیا باعث نجات آمریکا در جنگ جهانی سوم شده بود که امیدواریم پیش‌بینی وقوع جنگ جهانی سوم هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگیرد. در هر حال، در سال ۲۰۱۰ برنامه FaceTime (فیس‌تایم) معرفی شد که با آن کاربرها می‌توانستند واقعا به‌سادگی تماس تصویری برقرار کنند.

ساعت هوشمند

در همین قسمت، شاهد نمایش ساعت هوشمند بودیم که این پیش‌بینی در سال ۲۰۱۴ به حقیقت پیوست. زمانی‌که لیسا در این قسمت با یک پیشگو ملاقات می‌کند، متوجه می‌شود که در آینده احتمالا با شخصی به نام هیو آشنا خواهد شد و با او نامزد خواهد کرد. طی این صحنه، هیو با ساعت خود صحبت می‌کند تا ازطریق آن غذا سفارش دهد. در دنیای امروز بسیاری از افراد از ساعت‌های هوشمند برای انجام کارهای مختلف بهره می‌برند. ما در سال ۱۹۹۵، شاهد حضور اسمارت‌واچ در سیمپسون‌ها بودیم و کمتر از ۲۰ سال بعد این پیش‌بینی جذاب به حقیقت پیوست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید