تصمیمات جدید در مورد حق آبه ایران/ طالبان متعهد به اجرای معاهده هیرمند شد

کدخبر: ۵۷۴۰۲۶
وزیر نیرو گفت: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، حقابه ایران از رود هیرمند را تا وصول پیگیری خواهیم کرد.
تصمیمات جدید در مورد حق آبه ایران/ طالبان متعهد به اجرای معاهده هیرمند شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، پیرو دستور ویژه و موکد رئیس جمهوری مبنی بر پیگیری حق آبه ایران در هیرمند، جلسه ویژه ای با حضور تمامی دستگاه های ذیربط برگزار شد تا تصمیمات جدیدی در این خصوص اتخاذ شود.

علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر پیگیری حقابه هیرمند تا حصول نتیجه، اظهار داشت: پیرو دستور ویژه رئیس جمهور به منظور تعیین و تکلیف مسئله آب شرق کشور، روز گذشته جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط در این موضوع تشکیل شد.

خبر بد برای این افراد/ یارانه شما به زودی قطع می شود!

خداحافظی مرد جنجالی از مجلس

وزیر نیرو در تشریح جلسه برگزار شده، گفت: در این جلسه ابعاد مختلف حل مسئله حقابه هیرمند مورد بررسی قرار گرفت و پس از گزارشاتی که دستگاه‌های مختلف ارائه کردند، تصمیماتی به منظور احقاق حق ایران اتخاذ شد.

وی افزود: مطابق گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، دولت طالبان متعهد به عملیاتی کردن معاهده هیرمند و پرداخت حقابه ایران بر اساس این معاهده شده است.

محرابیان تاکید کرد: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ما حقابه ایران از رود هیرمند را وصول خواهیم کرد.

تیتر یک
کارگزاری مفید