انتقاد تند علم الهدی از لایحه حجاب و عفاف

کدخبر: ۵۷۶۱۹۷
اقتصادنیوز: امام جمعه مشهد گفت: عزیزان و برادران، بنشینید بررسی کنید ببینید چه چیزی را تصویب می‌کنید. اگر کشف حجاب نهادینه و حجاب براندازی شود، بسیاری از مسائل زیر پا گذاشته می‌شود. این کشور، مُلک امام رضا(ع) است. این طور نشود که به جای لایحه حجاب، لایحه صیانت از بی‌حجابی به تصویب برسد.
انتقاد تند علم الهدی از لایحه حجاب و عفاف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید احمد علم‎‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تمجید از خدمات آستان قدس رضوی در عرصه محرومیت‎‌زدایی، اظهار کرد: به برکت مدیریت یک تولیت عالم، روحانی، باسواد، مدیر و مدبر به همراه اخلاص خادمان، یک نظام خدماتی منسجم و فوق‌العاده در این آستان مقدس در حال فعالیت است.

وی افزود: این زیرساخت از گذشته ایجاد شده بود و اکنون تقویت شده تا در نتیجه آن، امروزه حوزه فعالیت و خدمت در حرم مطهر به جغرافیای نورانی این بارگاه محدود نشود، خدمات آستان قدس نه‎ فقط در سطح شهر، بلکه حتی در سایر بلاد نیز گسترده است‌. تولیت معزز آستان قدس به صورت هفتگی در سطح شهر تردد می‎‌کند و به‎ خصوص در مناطق حاشیه شهر، به همشهریان امام هشتم(ع) سرکشی دارد. این خدمات ارزشمند در عرصه‎‌های مختلف پزشکی، معیشتی و رفاهی متجلی شده تا جایی که خدام امام هشتم در طول ۱۰ روز، ۵۰۰۰ سرویس دندانپزشکی به خانواده‎‌های فقیر ارائه کرده‎‌اند و امیدواریم این اخلاص خدام بارگاه منور رضوی، مورد توجه ذات اقدس امام هشتم (ع) قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه کل کشور، مُلک امام هشتم است، عنوان کرد: مهم این است که ما در سطح کشور امام رضاشناس باشیم. امام رضا(ع) محدود به این آستان مقدس یا این استان نیست، بلکه کل کشور متعلق به امام رئوف است. عزیزانی که چه در مجلس چه در دولت و چه در دستگاه قضا فعالیت دارند، بدانند که همه خادم امام رضا(ع) هستند و خدمتشان باید شایسته حضرت باشد و قلب آقا را شاد کند.

علم‌الهدی تأکید کرد: عزیزانی که در دولت هستند، توجه داشته باشند که زندگی و معیشت مردم را چه طور اداره می‌کنند. این مردم رعیت امام رضا(ع) هستند و این کشور، مُلک امام رضا(ع) است. آن‎هایی که در عرصه فرهنگ و تبلیغ دین فعالیت دارند به همراه آن‎هایی که در مجلس قانون‎گذاری و نظارت می‌کنند، طوری کار نکنند که وجود اقدس علی ابن موسی‎‌الرضا(ع) رنجیده‎‌خاطر شوند.

امام جمعه مشهد با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: رهبری در این دیدار دو اشاره مهم داشتند؛ اولاً آنکه رهبری که در نخستین سال عمر مجلس یازدهم، آن را انقلابی می‎‌دانستند، در سومین سال هم آن را انقلابی خواندند. علاوه بر این، تأکید کردند که سال آخر می‎‌تواند سال استمرار سرافرازی مجلس باشد و نمایندگان باید برای تحقق این هدف تلاش کنند.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر، مجلس در حال بررسی لایحه حجاب و عفاف است. آیا این لایحه حجاب است یا لایحه صیانت از بی‎‌حجابی؟ امروز همه دین، موقعیت و ارزش اجتماعی ما به حجاب گره خورده است، مجلس محترم با آگاهی از این موضوع، لایحه‎‌ای را تصویب نکند که افراد همان‎ طور که اگر کمربند ایمنی نبندند، جریمه مالی می‎‌شوند، به همین ترتیب اگر هم شعائر دین را زیر پا بگذارند و ارزش‎‌های اخلاقی جامعه را فدای امیال نفسانی کنند، فقط تعزیر مالی نامتناسب در انتظارشان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند شما نمایندگان سرافراز وارد مجلس شده‎‌اید، باید سرافراز هم از آن خارج شوید. پس عزیزان من این‎طور نباشد که آیندگان بگویند اینها قصور کردند. رهبر معظم انقلاب خودشان فرموده بودند که کاشفان حجاب نمی‎‌دانند پشت این ماجرا چیست و اگر بدانند که پشت آن، چه افراد، جریان‎‌ها و دستگاه‎‌هایی قرار گرفته‌اند، حجاب از سر برنمی‌دارند، زیرا بسیاری از آن‎ها اهل نماز و تضرع هستند.

علم‌الهدی ادامه داد: عزیزان و برادران، بنشینید بررسی کنید ببینید چه چیزی را تصویب می‌کنید. اگر کشف حجاب نهادینه و حجاب براندازی شود، بسیاری از مسائل زیر پا گذاشته می‌شود. این کشور، مُلک امام رضا(ع) است. این طور نشود که به جای لایحه حجاب، لایحه صیانت از بی‌حجابی به تصویب برسد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه معاونت علمی حوزه علمیه خراسان، اخیراً این لایحه را به نقد و بررسی گذاشتند و واکاوی آن را به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارسال خواهند کرد. امیدوارم این بررسی و تحلیل در راستای کمک به مجلس برای تعالی و پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب موثر واقع شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی