فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

امروز به تمام فناوری‌‍‌های پیچیده صنعت دفاعی دست یافته‌ایم

کدخبر: ۵۸۱۷۲۲
سردار حاجی‌زاده گفت: امروز به تمام فناوری‌های پیچیده در حوزه صنعت دفاعی دست پیدا کرده‌ایم؛ بنابراین می‌توانیم در سایر عرصه‌ها مانند صنعت و کشاورزی که بسیار ساده‌تر هست، نیز مشکلات را حل کنیم.
امروز به تمام فناوری‌‍‌های پیچیده صنعت دفاعی دست یافته‌ایم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید که در دانشگاه مازندران برگزار شد، گفت: شهید چمران در کنار همه ویژگی‌های کم‌نظیر با دشمن‌شناسی و تشخیص جبهه حق از باطل هیچگاه در مسیر دشمن قدم بر نداشت و عمر خود را در مبارزه گذراند.

وی افزود: امروز برای بنده توفیق بزرگی است که در محضر بزرگان، اساتید دانشگاه، خانواده معظم شهدا، علما و روحانیون که در جلسه‌ای به مناسبت بزرگداشت شهید مصطفی چمران تشکیل شده است، حضور دارم. در بدو ورود با دیدن دوستان دوران دفاع مقدس خاطرات شیرین آن دوران طلایی یادآور شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: بنده به عنوان عضو کوچکی از لشگر پر افتخار ۲۵ کربلای این استان، دوره کوتاهی را در کنار رزمندگان دلیر خطه شمال مازندران و گیلان حضور داشتم و عمق شناخت بنده نسبت به جوانان و رزمندگان این خطه به دوران دفاع مقدس برمی‌گردد.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: در یکی از عملیات‌ها در زیر آتش سنگین دشمن و شرایط سخت جنگ، دلاوران پرافتخار لشگر ۲۵ کربلا بعد از پیاده‌روی طولانی، در مقابل سنگرهای مستحکم دشمن زیر رگبار گلوله‌ها و آتش سنگین دشمن سنگرهای صدامیان را یکی پس از دیگری فتح می‌کردند.

وی همچنین اظهار کرد: مراسم امروز متعلق به گرامیداشت استاد و نخبه شهید دکتر مصطفی چمران است که در نوع خود بی‌نظیر بود. شهید چمران در دوره خود نمونه و در حال حاضر برای نخبگان، اساتید و دانشجویان به عنوان اسوه و الگو است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: شهید چمران در ایران و آمریکا در دانشگاه‌های ممتاز تحصیل و دو دکترای همزمان را کسب کرد. فرصت‌های زیادی برای زندگی آسان و مرفه برای این شهید بزرگوار فراهم بود ولی او آن زندگی مرفه را رها کرد و با حضور در کشور ایران و زندگی در شرایط جنگ خوزستان را ترجیح داد.  

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه شهید چمران با اینکه در کشور مسئولیت داشت، تهران را ترک و عازم جبهه شد، تصریح کرد: هدف اصلی شهید چمران رسیدن به جبهه، مبارزه و جهاد و شهادت بود که به آن رسید. زندگی و شهادت چمران برای ملت ایران، جوانان و دانشجویان درس بزرگی است، چرا که شهید چمران با آن همه ویژگی‌های ممتاز و دشمن‌شناسی هیچگاه برای دشمن و به نفع دشمن حتی در آمریکا کار نکرد.  

وی ادامه داد: همه ما باید مراقب باشیم تا هدف را گم نکنیم و مانند چمران زندگی و مرگمان با افتخار باشد. از دید بنده امتیاز برجسته شهید چمران علاوه بر ایمان، اخلاص و دشمن‌شناسی، شناخت جبهه حق و باطل بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به گسترش روابط سیاست خارجی در دولت سیزدهم عنوان کرد: در این دولت شاهد هستیم که همزمان چند برنامه در حوزه روابط خارجی از جمله روابط با کشورهای همسایه و مباحث مرتبط با آژانس هسته‌ای و حوزه‌های دیگر در دست اقدام است ، اما رئیس‌جمهور شخصاً برای رونمایی از موشک مانورپذیر هایپرسونیک «فتاح» حضور پیدا کرد.

این فرمانده ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر در داخل مردم و دولت با وحدت و یکپارچگی با مسائل روبرو شوند مشکل خاصی رخ نمی‌دهد، تأکید کرد: در سرنگونی گلوبال هاوک آمریکا دیدیم، ترامپ که نسبت به سایر رؤسای جمهور آمریکا پرروتر بود، نه تنها اعتراض نکرد، بلکه به خاطر هدف قرار ندادن هواپیمای آن‌ها با ۲۰ – ۳۰ سرنشین تشکر هم کرد.

وی ادامه داد: این فاصله از کجا به دست آمد؟، از پیشرفت و اقتدار در حوزه توانمندی‌های دفاعی، ولایت‌مداری و وحدت و یکپارچگی در مقابل دشمن.  

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: بایستی ما قدرتمندانه و سریع حرکت کنیم و دشمن را دشمن بدانیم. امروز جوانان و دانشجویان نخبه این کشور که با پول این ملت درس می‌خوانند و به مدارج عالی می‌رسند، بعضی از آن‌ها که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، مدیون این آب و خاک و ملت هستند و بایستی برای خدمت به این کشور و میهن بمانند.

سردار حاجی‌زاده افزود: اگر این افراد به خارج مهاجرت می‌کنند، حداقل در حوزه پروژه‌های صنعت نظامی که علیه ملت ایران و مردم مظلوم جهان استفاده می‌شود، شرکت نکنند. به عنوان مثال، تعدادی از متخصصین پروژه ماهواره استارلینک ایرانی هستند، این جوانان نخبه بایستی قدر این استعداد خدادادی و مردم ایران را بدانند و شکر این نعمت، خدمت به این مردم و میهن است.  

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، راهکار رفع مشکلات کشور را روحیه جهادی و انقلابی و تلاش خستگی‌ناپذیر دانست و تأکید کرد: برای رفع مشکلات کشور بایستی با روحیه جهادی و انقلابی و ایستادگی و تلاش خستگی‌ناپذیر و برطرف کردن موانع و مشکلات مانند شهید بزرگوار شهید حسن تهرانی‌مقدم اقدام کرد.

وی ادامه داد: بنده بیش از سی سال با این شهید زندگی کردم، او با کمبود امکانات و موانع و مشکلات توانست موفقیت‌های بزرگی را به دست بیاورد، چرا که ایستاد و مشکلات را برطرف کرد. در حال حاضر در این دولت ریل‌گذاری خوبی شده و بایستی برای رفع این مشکلات و افزایش سرعت پیشرفت کشورمان همه ما، به‌ ویژه مراکز دانشگاهی و دانشجویان دست به دست هم داده و کمک کنیم.

سردار حاجی‌زاده یکی از مشکلات امروز را در حوزه شناخت دشمن عنوان کرد و افزود: مشکل امروز، دشمن‌شناسی است.  به شما توصیه می‌کنم برای دشمن‌شناسی که یک امر اکتسابی است، نیاز نیست به دوران قبل از انقلاب و خیانت‌های آمریکا مانند کودتای ۲۸ مرداد مراجعه شود، بلکه در این بیش از چهل سال پس از انقلاب، اگر تاریخ انقلاب مطالعه شود، آن‌گاه دشمنی آمریکا و انگلیس واضح است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه حمایت‌های آمریکا و غربی‌ها در دوران دفاع مقدس باعث طولانی شدن جنگ و شهادت بسیاری از جوانان کشور شد، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا و غربی‌ها از صدام حمایت نمی‌کردند، جنگ دو یا سه سال بیشتر طول نمی‌کشید و بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ هزار نفر از جوانان ما به شهادت نمی‌رسیدند. 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در حال حاضر تلاش‌های سیاسی در حال انجام است، اما کارها معطل نیست، تصریح کرد: ما در داخل با وجود استعدادهای فراوان و نخبه می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، چرا که در بخش سخت صنعت دفاعی توانسته‌ایم با تکیه بر توان داخلی و باور جوانان نخبه انقلابی این مرز و بوم با وجود تحریم و فشارها به پیشرفت‌های خوبی برسیم.

وی ادامه داد: شما اساتید دانشگاه می‌دانید برای شلیک موشک که در یک مرحله این کلاهک آن جدا و چهارصد کیلومتر از جوّ خارج و مجدد به داخل جوّ برمی‌گردد، باید مراقبت شود دچار انفجار و آتش‌سوزی نشود و در عین حال هدایت شود تا به هدف بخورد و یا فناوری ماهواره که بسیار دقیق و نیاز به سرعت خاص برای قرار گرفتن در مدار (سرعت ۵/۷ ) کیلومتر در ثانیه باید باشد.

سردار حاجی‌زاده عنوان کرد: امروز به تمام فناوری‌های پیچیده در حوزه صنعت دفاعی دست پیدا کرده‌ایم، بنابراین می‌توانیم در سایر عرصه‌ها مانند صنعت و کشاورزی که بسیار ساده‌تر است مشکلات را حل کنیم.

وی گفت: به شما توصیه می‌کنم بایستی وارد میدان شد، موانع و مشکلات را کنار زد و پای کار آمد. در این استان (مازندران) که از نعمت‌های خدادادی مانند زمین کشاورزی و منابع آبی برخوردار است، می‌توان  در زمینه کشاورزی حتی برتر باشد. هدف‌گذاری خود را به حد هلند برسانید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، یکی از معضلات کشور در سازمان‌ها و ارگان‌ها را بخش‌های نظارتی دانست و گفت: بایستی بازرسی، نظارت، کنترل و جلوگیری از فساد توسط سیستم نظارتی فعال باشد ولی سیستم نظارتی نبایستی جلوی فعالیتی را بگیرد، بلکه باید راهکار ارائه دهد و نه بروکراسی اداری ایجاد کنند. می‌توان در این زمینه از دوران دفاع مقدس الگوبرداری کرد. 

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: در سطح کشور نیز برای رفع مشکلات بایستی دشمن‌شناسی را افزایش دهیم و به دشمن اعتماد نکنیم. باید نگاهمان به داخل کشور باشد و مجموعه‌های نظارتی با ارائه راهکار به کمک‌مان بیایند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: شما عزیزان نیز بایستی با بسیج و یکپارچگی و شناخت فرصت‌ها به‌ویژه در بخش کشاورزی مشکلات را مرتفع و پیشرفت حاصل کنید، چرا که شما خودتان در استان بخشی از دولت هستید.  

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ویژگی‌های شخصیتی او عنوان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی در اواخر می‌گفت اگر از سپاه بروم در استان کرمان حتی با وجود مشکلات آب و کمبود زمین حاصلخیز مشغول فعالیت می‌شوم و از دولت چیزی نمی‌خواهم و حتی به دولت نیز کمک می‌کنم چراکه او معتقد به فعال کردن استعدادها بود.

سردار حاجی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم با تبعیت از منویات رهبر انقلاب، دشمن‌شناسی و شناخت جبهه حق و باطل و تکیه بر توان داخلی و باور توانمندی‌های جوانان این مرز و بوم و وحدت و یکپارچگی، ان‌شاءالله قله‌های پیشرفت و اقتدار را برای ایران اسلامی رقم بزنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱ مرداد

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی