وزیر خارجه ایران: محدودیتی برای گسترش روابط با امارات قائل نیستیم

کدخبر: ۵۸۱۷۶۱
وزیر خارجه کشورمان گفت: ایران محدودیتی برای گسترش روابط با امارات قائل نیست و در این راستا زمینه سازی برای برگزاری کمیسیون‌ مشترک دو کشور را خواستار شد.
وزیر خارجه ایران: محدودیتی برای گسترش روابط با امارات قائل نیستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز پنجشنبه - یکم تیر - با یکدیگر دیدار کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای ورود به وزارت امور خارجه امارات متحده عربی و پس از استقبال رسمی، دفتر یادبود این وزارتخانه را امضا کرد.

در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه امارات، موضوعات اولویت دار دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، پارلمانی، فرهنگی، علمی و کنسولی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روند رو به گسترش روابط دو کشور، ابراز امیدواری کرد که منطبق با تصمیم و اراده سیاسی رهبران دو کشور، شاهد افزایش بیش از پیش همکاریها در زمینه‌های مختلف روابط دوجانبه و منطقه‌ای باشیم.

وی افزود: ایران محدودیتی برای گسترش روابط با امارات قائل نیست و در این راستا زمینه سازی برای برگزاری کمیسیون‌ مشترک دو کشور را خواستار شد.

همچنین مسائل مرتبط با جامعه بزرگ ایرانیان مقیم امارات و برخی مسائل و مشکلات کنسولی، خدماتی و آموزشی آنان توسط وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار مطرح و جزئیات و نحوه حل و فصل آنها مورد بررسی مشترک قرار گرفت.

شیخ عبدالله بن زائد وزیر خارجه امارات نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، بر آمادگی وزارت خارجه کشورش برای کمک به پیشبرد روابط دوجانبه و تحقق نیات خوب رهبران دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار ایده تشکیل کمیته های مشترک تخصصی بمنظور آماده سازی اسناد لازم برای امضا در چارچوب دیدار روسای دو کشور و کمک به پیشبرد روابط دوجانبه بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری مورد تاکید مشترک قرار گرفت.

همچنین توافق شد تیم های مشترک دو کشور متون اسناد اولویت دار در حوزه همکاری های اقتصادی و تجاری را تدوین و تکمیل نموده و برای امضا در برنامه دیدار روسای دو کشور آماده کنند.

امیرعبداللهیان در ادامه رایزنی‌های منطقه‌ای و گفت‌وگوهای دوجانبه به دعوت همتای اماراتی خود، بامداد امروز از کویت وارد فرودگاه بین‌المللی ابوظبی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

وی بلافاصله پس از ورود به این کشور، دیداری هم با شیخ محمد بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات متحده عربی داشت و دعوت رسمی آیت الله رئیسی برای دیدار وی از ایران را ابلاغ کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی