واکنش بنیاد شهید به تجمع جانبازان مقابل ساختمان این نهاد

کدخبر: ۵۸۵۲۱۲
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید در واکنش به تجمع جانبازان مقابل ساختمان بنیاد شهید گفت:مسئله غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز چند سال است که مطرح شده، به هیچ عنوان مرتبط با مأموریت سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
واکنش بنیاد شهید به تجمع جانبازان مقابل ساختمان این نهاد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن بزرگی با بیان اینکه نمایندگان بنیاد در جریان برگزاری تجمع روز گذشته با حضور در میان تجمع‌کنندگان، پاسخگوی سؤالات آنان بودند، گفت: پس از گفت‌و‌شنود ایجاد شده، افراد حاضر، محل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را در آرامش کامل ترک کردند.

روز شنبه ۱۷ تیر تعدادی از جانبازان در مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تجمع کردند؛ و خواستار این شدند که پرداخت غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز پیگیری شود.به کفته آقای بزرگی، این موضوع اساساً موضوعی غیر مرتبط با بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

این خودرو جدید شاخ غول خودروسازی ها را شکست+ عکس
بزرگی در پاسخ به این سؤال که چرا موضوع غرامت به بنیاد شهید مرتبط نیست، بیان داشت: مسئله غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز چند سال است که مطرح شده، اما باید توجه داشت که این موضوع دارای پیچیدگی‌های بسیاری در حوزه سیاسی و بین‌المللی است لذا پیگیری این مورد به هیچ عنوان مرتبط با مأموریت سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.

وی ادامه داد: ساعاتی پس از تجمع صورت گرفته برخی چهره‌های هنری از جمله پرویز پرستویی واکنش‌هایی را در فضای مجازی به نمایش گذاشتند که به گفته آقای بزرگی با واقعیت میدانی همخوانی نداشت.
بزرگی خاطرنشان کرد: در پیام‌های منتشر شده از سوی این افراد چنین مطرح شد که این تجمع به منظور پیگیری مطالبات جامعه ایثارگری در حوزه‌های درمان، اشتغال و ... بوده در حالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران تمام موارد خدماتی به جامعه ایثارگری را با وجود موانع پیش روی در دست اقدام دارد هر چند که این خدمات ممکن است هم‌سطح با ایثارگری که این جامعه بزرگ از خود به نمایش گذاشته، نباشد.
وی همچنین به پست اینستاگرامی پرویز پرستویی نیز اشاره کرد و گفت: یقیناً جامعه از هنرمندان این توقع را دارند که بدون اطلاع کافی، شتاب‌زده و احساسی نسبت به انتشار مطالب اقدام نکنند. متأسفانه در پست منتشر شده از سوی این هنرمند اطلاعات درستی به مخاطب داده نشده و توقع می‌رود ایشان اطلاعات را از مبادی موثق دریافت کنند. در موضوع چالش‌های درمان که ایشان مطرح کردند باید گفت که وضعیت خدمات‌دهی در حوزه درمان و پوشش بیمه‌ای به مراتب مناسب‌تر از ادوار گذشته شده که گزارش‌های مربوط به این موضوع از طریق معاونت مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بزرگی در پایان تأکید کرد: پیگیری مطالبات جانبازان حقی قانونی است که خدمتگزاران این قشر شریف و ارزشمند در بنیاد شهید و امور ایثارگران آن را مأموریت ملی خود دانسته و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از حال و هوای بازا ر ارز و سکه تهران،

     اقتصادنیوز: در بازار امروز قیمت سکه امامی برخلاف روز گذشته آرایش صعودی به خود گرفت و قیمت دلار هرات هم که روز گذشته…

کارگزاری مفید