یک ترکیب غذایی معجزه‌گر برای جلوگیری از سکته قلبی!

کدخبر: ۵۸۹۴۶۹
اقتصادنیوز: طبق مطالعه محققان هلندی، منتشر شده در مجله قلب اروپا، زنانی که بالاترین میزان پتاسیم مصرفی را داشتند، پایین‌ترین سطح فشار خون را تجربه کردند.
یک ترکیب غذایی معجزه‌گر برای جلوگیری از سکته قلبی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اطلاعات‌آنلاین، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد زنان بیشتر از مردان از مزایای خوردن پتاسیم موجود در آواکادو برای کاهش فشار خون بهره برده‌اند.

دیلی میل گزارش داد، به گفته محققان ریختن آواکادو روی نان تست برای سلامت قلب زنان عالی است و جلوی سکته قلبی را می‌گیرد.

وزارت بهداشت هشدار داد / تمام مراکز درمانی در آماده‌باش

طبق مطالعه محققان هلندی، منتشر شده در مجله قلب اروپا، زنانی که بالاترین میزان پتاسیم مصرفی را داشتند، پایین‌ترین سطح فشار خون را تجربه کردند. بر این اساس هر یک گرم افزایش پتاسیم روزانه با کاهش ۲.۴ میلیمتر جیوه در فشار خون مرتبط بود.

تجزیه و تحلیل جداگانه نشان داد شرکت کنندگانی که بیشترین مصرف پتاسیم را داشتند، ۱۳ درصد کمتر از افرادی که کمترین مصرف پتاسیم را داشتند، دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شدند.

پروفسور لیفرت وگت، متخصص در مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام گفت یافته‌های ما نشان می‌دهد رژیم غذایی سالم برای قلب فراتر از محدود کردن نمک و افزایش پتاسیم است. بر این اساس شرکت‌های مواد غذایی می‌توانند نمک استاندارد مبتنی بر سدیم را با نمک مبتنی بر پتاسیم در غذاهای فراوری شده تعویض کرده تا به سلامت قلب کمک کنند.

محققان این تحقیق ۲۵ هزار نفر را برای ۲۰ سال مورد بررسی قرار دادند و افراد بین ۴۰ تا ۷۹ سال سن داشتند و بر اساس میزان پتاسیمی که در روز می‌خورند از کم تا زیاد گروه بندی شدند. طبق دستور سازمان جهانی بهداشت بزرگسالان باید روزانه ۳.۵ گرم پتاسیم بخورند.

پتاسیم در آواکادو بیشترین و در موز نیز فراوان وجود دارد و زنان بیشتر از مردان در این تحقیق جواب داده و از مزایای خوردن پتاسیم و کاهش فشار خون بهره بردند. هر یک گرم پتاسیم اضافی مصرف شده در روز، تقریباً یک آووکادو (۹۷۵ میلی گرم)، با کاهش ۲.۴ میلی متر جیوه در فشار خون سیستولیک مرتبط بود.

مقدار مشابهی نیز در سه موز یا سه فنجان شیر (هر کدام ۳۷۵ میلی گرم) یافت شد. پتاسیم به بدن کمک می‌کند تا سدیم بیشتری را از طریق ادرار دفع کند و تعادل مایعات را در بدن کنترل کند.

یک ترکیب غذایی ساده برای جلوگیری از سکته قلبی!

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۱ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید