کفگیر روسیه به ته دیگ خورد/ ببینید جنگ اوکراین با روسیه چه کرد + عکس

کدخبر: ۵۹۱۰۱۴
اقتصادنیوز: تصاویر ماهواره ای مربوط به پنج ماه پیش از حمله فوریه ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین نشان می دهد که حدود ۳۸۴۰ تانک و خودروی زرهی دوران شوروی در خارج از واگزانوو نگهداری می شدند.
کفگیر روسیه به ته دیگ خورد/ ببینید جنگ اوکراین با روسیه چه کرد + عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین روسیه هزاران خودروی نظامی دوران شوروی را از انبار اصلی خارج کرد.

بزرگ ترین مرکز ذخیره سازی تجهیزات نظامی شناخته شده روسیه تقریبا نیمی از تانک ها و خودروهای زرهی دوران اتحاد جماهیر شوروی را که پیش از حمله همه جانبه مسکو به اوکراین در محوطه آن نگهداری می شدند، از دست داده است.

ضربه سنگین روسیه به اوکراین+ تصاویر

سلاح‌های پوتین ته کشید؛ انبار دوران شوروی خالی شد/عکس

انبار تجهیزات نظامی واگزانوو که در خارج از اولان اوده، پایتخت جمهوری بوریاتیا در شرق سیبری واقع شده است، تنها یکی از نزدیک به بیست سایت شناسایی شده توسط سرویس روسی مسکو تایمز با استفاده از داده های منبع باز است و مساحتی بیش از ۱۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

براساس این گزارش، تصاویر ماهواره ای مربوط به پنج ماه پیش از حمله فوریه ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین نشان می دهد که حدود ۳۸۴۰ تانک و خودروی زرهی دوران شوروی در خارج از واگزانوو نگهداری می شدند.

سلاح‌های پوتین ته کشید؛ انبار دوران شوروی خالی شد/عکس

اما در طول یک سال بعد در نوامبر ۲۰۲۲، حدود ۲۶۰۰ خودروی نظامی در این محل باقی ماندند که تنها ۴۰ درصد از کل مقدار مشاهده شده قبل از جنگ را شامل می شد.

 در حالی که تجهیزات ذخیره سازی نظامی می توانند تجهیزات را در ساختمان هایی با سیستم های تهویه و گرمایش، یا زیر سایبان ها در بیرون قرار دهند، بیشتر تجهیزات زرهی مشاهده شده در واگزانوو در فضای باز ذخیره شده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید