محکومیت مرد 75 ساله به 5 سال زندان در خانه سالمندان!

کدخبر: ۵۹۲۸۳۲
اقتصادنیوز: مرد ۷۵ ساله به جرم اینکه در خانه سالمندانش به قاچاق عمده مواد مخدر مشغول بوده است، به پنج سال زندان محکوم شد.
محکومیت مرد 75 ساله به 5 سال زندان در خانه سالمندان!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، معلوم است که این مرد خیال بازنشستگی ندارد. به گزارش شبکه تلویزیونی «ب.اف.ام. نورماندی»، دادگاه کیفری شهر کائِن در استان نرماندی فرانسه در روز چهاردهم اوت این مرد ۷۵ ساله را به جرم اینکه در خانه سالمندانش به قاچاق عمده مواد مخدر مشغول بوده است، به پنج سال زندان محکوم کرد.

تولد یک نوزاد عجیب الخلقه/ زبان این کودک هر روز بزرگ تر می شود+ عکس

یورونیوز گزارش داد، وی که همه او را با نام مستعار «بابابزرگ» صدا می‌کنند، اولین بار نیست که دست به چنین کاری می‌زند؛ این بازنشسته مستمری‌بگیر یک مجرم سابقه‌دار است که قبلا هم دو بار به همین جرم محکوم شده است.

ماموران در روز دستگیری او در تاریخ دوازدهم ماه ژوئن در حین بازرسی از اتاقش، نزدیک به نیم کیلو گرم صمغ گیاه شاهدانه (ماری) در سبد رخت‌های شسته شده و ۳۸ گرم کوکائین در تابلوی برق کشف کردند. در ابتدا، این «بابابزرگ ساقی» تمام شواهد را انکار می‌کرد، اما به هر حال به خاطر قاچاق مواد مخدر مجرم شناخته شد و به زندان افتاد.

 

قرارهای روزانه

به گزارش یک روزنامه محلی، این مرد ۷۵ ساله پیش از این در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ هم به اتهام قاچاق مواد مخدر محکوم شده بود. تا اینکه وی در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی و قبل از رفتن به خانه سالمندان، به صورت مشروط آزاد شده بود.

در این مدت، پلیس به تحت‌نظر داشتن «بابابزرگ» ادامه داد و در نهایت متوجه شد که وی به طور روزانه با افراد زیادی در داخل ساختمان خانه سالمندان و یا کافه روبرو ملاقات می‌کند.

به لطف وجود دوربین‌های نظارتی و شنود تلفنی، بازرسان متوجه شدند که این مرد سالمند قاچاق مواد مخدر را از سر گرفته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید