زمان برگزاری دادگاه «ترامپ» مشخص شد

کدخبر: ۵۹۴۷۲۱
دادگاهی در آمریکا امروز دوشنبه تاریخ محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا را مشخص کرد.
زمان برگزاری دادگاه «ترامپ» مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا چهارشنبه هفته آینده در ایالت جورجیا به‌اتهام مداخله و باج‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به‌نفع خود محاکمه خواهد شد.

دادگاهی در آمریکا امروز دوشنبه تاریخ محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا را مشخص کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، رئیس جمهور پیشین آمریکا به اتهام مداخله و باج گیری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به نفع خود، در ایالت جورجیا در تاریخ ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۳ (چهارشنبه، ۱۵ شهریور ماه) محاکمه خواهد شد.

این در حالیست که شبکه تلویزیونی «اِ بی سی نیوز» نیز در خبری مرتبط در این باره اعلام کرد: دونالد ترامپ در ۶ سپتامبر در شهر آتلانتا در پرونده جنایی که متهم به توطئه برای تغییر در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به نفع خود است، در ایالت جورجیا محاکمه خواهد شد.

بر اساس اسناد دادگاه، «رودی جولیانی» وکیل سابق او و ۱۷ متهم دیگر از جمله مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری ترامپ، اواخر همان روز محاکمه خواهند شد.

ترامپ و دیگران متهم به توطئه برای لغو پیروزی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هستند.

پیش از این ۳ پرونده کیفری دیگر علیه رئیس جمهور پیشین آمریکا به جریان افتاده بود، اما این پرونده که چهارمین پرونده قضایی ترامپ است، حاوی جدی‌ترین اتهام‌ ها علیه او است.

دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور سابق آمریکا سوم شهریور ماه در گفتگو با فاکس نیوز دیجیتال درباره نحوه عکس‌ برداری از او حین بازداشت نیم ساعته‌ اش در زندان فولتون کانتی در ایالت جورجیا ابراز نارضایتی کرد.

ترامپ در این خصوص گفته بود: آنها اصرار داشتند که عکس بگیرند و من هم موافقت کردم. این احساس ناخوشایندی بود، به ویژه زمانی که شما کار اشتباه و گناهی انجام نداده‌ اید!

رئیس جمهور پیشین پیشتر آمریکا از آنچه در حال رخ دادن برای او است، ابراز تأسف کرد و گفت که آمریکا به یک کشور جهان سوم تبدیل شده است.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی