اقدام جنجالی این کشور درباره سقط جنین

کدخبر: ۵۹۶۶۶۵
اقتصادنیوز: سقط جنین درحالی در مکزیک جرم زدایی شد که در همسایه شمالی-آمریکا- دادگاه عالی قانون سال ۱۹۷۳ را لغو و سقط جنین را در کل آمریکا غیرقانونی اعلام کرد.
اقدام جنجالی این کشور درباره سقط جنین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، دادگاه عالی مکزیک در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد: «سیستم قانونی که سقط جنین را در قانون فدرال مجازات می‌کند، خلاف قانون اساسی است، زیرا حقوق بشر زنان و افراد دارای قابلیت حاملگی را نقض می‌کند».

این بیانیه به دنبال یک چالش قانون اساسی در قانون جزایی ایالت شمالی کوآهویلا صادر شد و راه را برای سقط جنین زنان در سراسر کشور بدون ترس از پیگرد قانونی باز کرد. پیش از این، سقط جنین در ۱۲ ایالت از ۳۲ ایالت مکزیک، از سال ۲۰۰۷ با مکزیکوسیتی، جرم‌زدایی شده بود.

10 مورد از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا

سقط جنین درحالی در مکزیک جرم زدایی شد که در همسایه شمالی-آمریکا- دادگاه عالی قانون سال ۱۹۷۳ را لغو و سقط جنین را در کل آمریکا غیرقانونی اعلام کرد. این وضعیت باعث شده است که برخی از زنان از ایالات متحده برای سقط جنین به مکزیک بروند.

کلیسای مکزیک و برخی گروه‌های حقوق کودکان با قانونی شدن سقط جنین مخالف هستند.

در آمریکای لاتین، سقط جنین انتخابی در آرژانتین، کلمبیا، کوبا و اروگوئه قانونی است، اگرچه خاویر مایلی، نامزد پیشتاز ریاست جمهوری آرژانتین می خواهد این روش را ممنوع کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید