این ۸ مکان را هرگز در گوگل‌مپ نمی بینید!+تصاویر

کدخبر: ۵۹۹۱۵۴
اقتصادنیوز: فرودگاه بین المللی کاس در جزیره کاس در یونان قرار دارد و جستجوی آن در گوگل مپ شما را با منطقه ای که شطرنجی شده است، مواجه می کند.
این ۸ مکان را هرگز در گوگل‌مپ نمی بینید!+تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، اپلیکیشن های نقشه و مسیریابی مانند گوگل مپ، جستجو و اکتشاف در مکان های جدید را به کاری بسیار آسان‌ تبدیل کرده اند. اما آیا می دانستید مکان هایی روی کره زمین وجود دارند که در نقشه های  گوگل  مپ قابل مشاهده نبوده و به دلایلی تار یا شطرنجی شده اند.

در ادامه هشت نمونه که در حالت دید  ماهواره  ای گوگل مپ قابل مشاهده نیستند، معرفی شده اند.

نیروگاه  هسته ای کاتنوم – فرانسه

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

نیروگاه هسته ای کاتنوم نهمین  نیروگاه هسته ای  بزرگ  جهان  است که در گرند است (Grand Est)، نزدیک به شهر لوکزامبورگ قرار دارد. اگر این مکان را در گوگل مپ جستجو کنید، کل منطقه ای که تاسیسات نیروگاه در آن قرار دارد روی نقشه شطرنجی شده است.

فرودگاه بین المللی کاس – یونان

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

فرودگاه بین المللی کاس در جزیره کاس در  یونان  قرار دارد و جستجوی آن در گوگل مپ شما را با منطقه ای که شطرنجی شده است، مواجه می کند. بر اساس گزارش ها، این  فرودگاه  به خطوط هوایی چارتر که بازدیدکنندگان را به جزیره می آورند، خدمات ارائه می کند و طی فصل تابستان فعالیت بیشتری دارد.

جزیره آمچیتکا – آلاسکا

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

اگر نام این جزیره (Amchitka Island) را در گوگل مپ جستجو کنید، خواهید دید که بیش از نیمی از جزیره تار شده است. بر اساس سوابق موجود، آمچیتکا طی اواخر دهه ۱۹۵۰ توسط کمیسیون  انرژی هسته ای  آمریکا به عنوان محل آزمایش های هسته ای زیرزمینی انتخاب شده بود.

بر اساس گزارش ها، سه آزمایش هسته ای زیرزمینی در جزیره آمچیتکا انجام شده است. امروز، این جزیره برای هر گونه نشت مواد رادیواکتیو زیر نظر قرار دارد. قرار است این جزیره در سال ۲۰۲۵ به یک منطقه حفاظت از حیات وحش با دسترسی محدود تبدیل شود.

جزیره ژانت – روسیه

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

اگر نام جزیره ژانت (Jeannette Island) را در گوگل مپ جستجو کنید، هیچ چیزی نخواهید یافت. این جزیره در دریایی سیبری شرقی قرار دارد، اما باور بر این است که یک پایگاه نظامی  روسیه  محسوب می شود و از این رو تمایلی به نمایش آن به جهان وجود ندارد.

سایت هسته ای مارکول – فرانسه

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

اگر قصد داشته باشید سایت هسته ای مارکول فرانسه را در گوگل مپ مشاهده کنید، قادر به این کار نخواهید بود زیرا کل این مجموعه روی نقشه شطرنجی شده است. گزارش ها حاکی از آن است که این کار به درخواست  دولت  فرانسه انجام شده زیرا این یکی از مراکز پژوهشی هسته ای  فرانسه  محسوب می شود.

فرودگاه می ‌ نامی توریشیما – ژاپن

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

اگرچه این فرودگاه در گوگل مپ شطرنجی نشده است، اما با جستجوی نام آن متوجه خواهید شد که این فرودگاه تک باند در جزیره می‌نامی توریشیما با رنگ سفید پیش از حد اشباع شده است. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که جزیره توسط نیروهای نظامی دریایی  ژاپن  استفاده می شود.

جزیره موروروآ – پلی ‌ نزی فرانسه

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

با جستجوی نام این جزیره (Moruroa Island) در گوگل مپ خواهید دید که نیمی از جزیره به صورت شفاف قابل مشاهده است، اما نیم دیگر آن شطرنجی شده است. بنابر گزارش ها، فرانسوی ها بین سال های 1966 تا 1996 آزمایش های هسته ای خود را در این مکان انجام می دادند. بازدید از این جزیره ممنوع است.

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (هارپ) – گاکونا، آلاسکا

۸ مکانی که گوگل‌مپ هرگز نشان نمی‌دهد!

این پروژه توسط آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی (دارپا) و نیروهای هوایی و دریایی آمریکا تامین مالی شده بود. اگر HAARP Research Facility را در گوگل مپ جستجو کنید، ساختمان این مجموعه قابل مشاهده است، اما تصویر با رنگ سفید بیش از حد اشباع شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید