بیانیه انگلیس درباره پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳ ایران

کدخبر: ۶۰۱۸۹۵
اقتصادنیوز : دستاورد جدید دانشمندان جوان کشورمان درباره پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳، هراس و عصبانیت انگلیس را به همراه داشت.
بیانیه انگلیس درباره پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳ ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دستاورد جدید دانشمندان جوان کشورمان در خصوص پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری نور ۳، بار دیگر هراس و عصبانیت انگلیس را به همراه داشت و وزارت امور خارجه این کشور با صدور بیانیه‌ای این دستاورد ملی را تهدیدی برای امنیت جهانی خواند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شد آمده است: «ایران در ۲۷ سپتامبر، پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور ۳ را با استفاده از ماهواربر قاصد، که از فناوری ضروری برای توسعه سامانه موشکی بالستیک دوربرد استفاده می‌کند، اعلام کرد.»

این بیانیه می‌افزاید: «ایران به‌رغم درخواست های مکرر شورای امنیت سازمان ملل برای توقف برنامه موشکی بالستیک خود این اقدام را انجام داده است. اقدامات ایران نادیده گرفتن محدودیت‌های بین‌المللی را ثابت و تهدید جدی این کشور برای امنیت جهانی را برجسته می‌کند.»

وزارت امور خارجه انگلیس با تکرار ادعاها علیه برنامه موشکی و هسته‌ای ایران، مدعی شد که این کشور در کنار شرکای خود، «به انجام هر گام دیپلماتیک برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و مسئول دانستن این کشور برای فعالیت‌های بدخواهانه‌اش در سراسر جهان متعهد است.»

 

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان هفته پیش از پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری نور ۳ خبر داد. وی گفت: با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه، لحظاتی پیش ماهواره تصویربرداری نور ۳ با ماهواربر ایرانی قاصد با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.

در همین پیوند، آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان در پیامی، این موفقیت ملی را حاصل توجه دولت مردمی به صنعت فضایی و نشانه دیگری از ناکارآمدی تحریم و تهدید دشمن مقابل عزم و اراده متخصصان و دانشمندان کشور دانسته و از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فضایی ایران خواست، مسیر رشد پرشتاب صنعت فضایی در کشور را بیش از گذشته هموار کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید