زمان توزیع شیر در مدارس ابتدایی اعلام شد

کدخبر: ۶۰۸۰۷۵
اقتصاد نیوز :مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت وزارت بهداشت از بازنگری برنامه مکمل‌یاری خبر داد و در عین حال درباره برنامه شیرمدرسه گفت: برنامه توزیع رایگان شیر در مدارس آغاز شده و توزیع شیر تا ۱۰ روز دیگر انجام می‌شود.
زمان توزیع شیر در مدارس ابتدایی اعلام شد

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا ،  دکتر احمد اسماعیل‌زاده گفت: در نشست دو روزه مدیران دفاتر بهبود تغذیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، بحث‌های متعددی که از نظر علمی و اجرایی باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد مطرح شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فوری/مدارس این شهر تعطیل شد

وی افزود: پایش ملی وضعیت ید در جامعه که با همکاری آموزش و پرورش و پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا می‌شود و همچنین مشکلات سامانه‌های الکترونیک و پرونده الکترونیک سلامت و داده‌هایی که دانشگاه‌ها باید جمع‌آوری کنند تا بر اساس آن بتوانیم سیاستگذاری کنیم، از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.
 

 اسماعیل زاده بیان داشت: در این نشست  بازنگری برنامه مکمل یاری که به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد مورد تبادل نظر قرار گرفت و همچنین در خصوص مراقبت از نحوه هزینه کرد اعتبارات  دفتر بهبود تغذیه جامعه که حتما در زمینه اجرای برنامه های تغذیه باشد، نیز بحث شد.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد: برنامه بسیار خوب امسال وزارت بهداشت «کاهش سوء تغذیه کودکان» است که با بودجه ۱.۵ هزار میلیارد تومان با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه اجرایی شده است و یکی از موفقیت های وزارت بهداشت در این دوره محسوب می شود.
اسماعیل‌زاده با بیان این که فرم ها و بسته های خدمتی که در رابطه با برنامه سلامت خانواده بازنگری شده، برای مدیران بهبود تغذیه جامعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور توضیح داده شد، افزود: این فرم‌های بازنگری شده در سامانه ها قرار می گیرند تا برنامه نظام ارجاع بر اساس  آن ها اجرایی شود.
وی افزود: همچنین تغییراتی که در برنامه تغذیه در مدارس و سیستم ارجاع کودکان مبتلا به لاغری، اضافه وزن و چاقی اتفاق افتاده، در این نشست مطرح شد.

اسماعیل‌زاده یکی از برنامه های موفق دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت را پیگیری تغذیه رایگان مدارس ابتدایی با شیر دانست و گفت: با وجود این که اجرای این برنامه در بودجه سالانه دیده نشده بود، بنا به دستور رییس جمهور بودجه ای معادل ۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای آن تخصیص داده شده که مطابق آن در مدارس ابتدایی دولتی با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار دو بار در هفته شیر رایگان توزیع می شود.

وی در پایان یادآور شد: پیگیر بودجه هستیم تا  برنامه توزیع شیر در مدارس تا سال آینده در اغلب استان ها به صورت سه روز در هفته اجرا شود. برنامه توزیع رایگان شیر در مدارس آغاز شده و توزیع شیر تا ۱۰ روز دیگر انجام می شود.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی