نامه دوم امیرعبداللهیان به گوترش درباره تحولات عزه

کدخبر: ۶۰۸۱۲۶
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد که جامعه بین‌المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.
نامه دوم امیرعبداللهیان به گوترش درباره تحولات عزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در دومین مکاتبه رسمی از ابتدای جنگ غزه با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، تخریب و نابودی عامدانه زیرساخت های شهری و اداری، بیمارستان ها و مراکز آموزشی را چشم اندازی وحشتناک برای جامعه بین المللی در قرن اخیر برشمرد که با تهاجم زمینی اسرائیل و بی عملی جامعه جهانی برای توقف آن، زمینه ساز وقوع یک نسل کشی خواهد بود.

علاقمندی طالبان به افزایش روابط تجاری خارجی خود را از مسیرهای ترانزیتی ایران

وی  در این نامه تأکید کرد که جامعه بین‌المللی باید برای جلوگیری از وقوع فاجعه و نکبت دیگری بسیج شود.

حمله موشکی اسرائیل جان 3 کودک در لبنان را گرفت

امیرعبداللهیان، اقدامات اسرائیل در جریان حملات اخیر به نوار غزه را به عنوان «جنایت جنگی» توصیف کرد و با ذکر این که رژیم تاکنون متجاوز از 30 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده یا موضوع آن بوده است، توجه دبیرکل سازمان ملل متحد را به برخی از موارد بارز نقض فاحش اصول و قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشردوستانه بین المللی طی 75 سال اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین جلب کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، از آنتونیو گوترش، خواست تا ضمن محکومیت اقدامات ناقض حقوق بین الملل اسرائیل، تدابیر لازم برای خاتمه فوری و بدون قید و شرط تجاوز، رفع محاصره غزه و دسترسی آزاد مردم به کمک های بشردوستانه بین المللی را اتخاذ کند .

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی