درخواست مهم مصر در مورد کمک‌های بشردوستانه به غزه!

کدخبر: ۶۰۸۵۳۹
اقتصادنیوز: وزارت خارجه مصر درخواست کرد که تمامی کشورها برای تحت فشار گذاشتن اسرائیل جهت افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه وارد عمل شوند.
درخواست مهم مصر در مورد کمک‌های بشردوستانه به غزه!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر، در جریان گفت‌وگویی مطبوعاتی تاکید کرد، تمامی کشورها باید برای تحت فشار گذاشتن اسرائیل جهت افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و توقف جنایت‌ها، وارد عمل شوند و پیام ارسال کنند و کشورهای کمک‌کننده باید مسئولیت‌های خود را در قبال حملات اسرائیل علیه نوار غزه برعهده بگیرند.

در ۳۲ روز گذشته یک و نیم میلیون نفر در غزه آواره شدند

براساس گزارش سایت خبری روسیا الیوم، سخنگوی وزارت خارجه مصر، تصریح کرد، اسرائیل مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود و قطعنامه‌های سازمان ملل، توافق‌نامه‌ها و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند و کشورهای منطقه این مسئولیت را برعهده دارند که از گسترش این درگیری‌ها و خارج نشدن اوضاع از کنترل اطمینان حاصل کنند.

اسرائیل سرانجام مجبور به تبادل اسرا خواهد شد!

ابوزید، همچنین خاطرنشان کرد، مصر از روز اول از طریق همکاری و تلاش برای برقراری آتش‌بس، ورود کمک‌های بشردوستانه و خروج اتباع خارجی از نوار غزه مسئولیت خود را بر عهده گرفت زیرا منطقه خاورمیانه قادر به تحمل بی‌ثباتی بیشتر نیست.

وی در ادامه افزود، دو نشست اصلی، یکی اجلاس سران کشورهای اسلامی و دیگری نشست اضطراری سران کشورهای عربی وجود دارد که طی روزهای آتی به منظور بررسی پرونده اصلی یعنی تجاوزات اسرائیل علیه نوار غزه برگزار خواهد شد.

احمد ابوزید، درخصوص اظهارات اخیر وزرای میراث و دارایی اسرائیل درباره حمله با سلاح‌های هسته‌ای به غزه و ایجاد مناطق امنیتی در اطراف شهرک‌های کرانه باختری و ممانعت از نزدیک شدن اعراب، گفت، این اظهارات غیرمسئولانه است و احساس خشم و کینه را افزایش می‌دهد و نشان‌دهنده میزان زیاد نفرت و نژادپرستی است و این امر منجر به دامن زدن خشونت در منطقه می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه هر مقامی باید مسئولیت خود را در این زمینه برعهده بگیرد، گفت: «تجاوزات و شرایط فاجعه‌بار انسانی که هر روز شاهد آن هستیم به موضوعی فراتر از تحمل ما تبدیل شده است و وجدان جهانی و بشردوستانه باید بیدار شود.»

ابوزید، درمورد کوچاندن فلسطینیان اظهار کرد، مصر و کشورهای عربی مخالف کوچاندن اجباری ملت فلسطین از اراضی خود هستند. قاهره همچنین مخالف نابودی مسأله فلسطین به این شکل توسط اسرائیل است.

وی درخصوص سوخت‌رسانی به غزه گفت، این موضوع، محور گفت‌وگوها با طرف اسرائیلی برای اهداف انسان‌دوستانه در رابطه با فعالیت بیمارستان‌ها است و باید در اسرع وقت درخصوص آن چاره‌اندیشی شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی