فوری/ مدارس دو استان کشور تعطیل شد

کدخبر: ۶۰۹۹۴۶
اقتصادنیوز: علاوه بر مدارس ابتدایی تهران، تمامی مقاطع تحصیلی ۴ شهر خوزستان و اصفهان و ۸ شهرستان دیگر به علت آلودگی هوا تعطیل شد.
فوری/ مدارس دو استان کشور تعطیل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، میرشکار اظهارکرد: بنا بر تصویب کار گروه اضطرار آلودگی هوای استان فردا مدارس نوبت صبح و عصر شهرهای اهواز، کارون، باوی و شهر الهایی کلاس‌های درس غیرحضوری است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان افزود: فعالیت آموزشی مدارس این شهرهابه صورت مجازی و در سامانه شاد انجام می‌شود. فعالیت ادارات و سازمان‌ها طبق روال عادی برقرار خواهد بود.

طی هفته گذشته هوای شهر اهواز و دیگر نقاط استان وضعیت قرمز و ناسالم را پشت سر گذاشته است. وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

آلودگی هوا تمامی مقاطع تحصیلی مدارس اصفهان و ۸ شهرستان را به تعطیلی کشاند

با تصویب کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس در مناطق شش‌گانه شهر اصفهان و نواحی و مناطق آموزش وپرورش خمینی‌شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار در روز یکشنبه ۲۱، دوشنبه ۲۲ و سه‌شنبه ۲۳ آبان تعطیل شد.

‌منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان‌ گفت: با توجه به تداوم پایداری و سکون مطلق جو، انباشت غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان دوباره برگزار شد.

‌وی افزود: طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در شهر اصفهان تا پایان این هفته و از درب منزل اجرایی خواهد شد و ضمن جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، متخلفان توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه هرگونه اعمالی که به افزایش آلاینده‌های جوی منجر شود ممنوع است، گفت: آتش زدن بقایای گیاهی، ضایعات و زباله‌ها نیز ممنوع است و با متخلفان به طور جدی برخورد خواهیم کرد.

‌وی اضافه کرد: تعطیلی موقت و کاهش فعالیت واحدهای آلاینده ثبت شده در فهرست واحدهای آلاینده اداره محیط زیست، انجام پایش‌های مستمر از وضعیت مراکز و واحدهای تولیدی، اعلام هشدار، اخطار و اقدامات کنترلی، همچنین جلوگیری از هرگونه فعالیت تشدیدکننده آلودگی هوا ازجمله عملیات خاکبرداری، قیرکاری، عملیات عمرانی و... از دیگر مصوبات این کمیته است.

‌شیشه‌فروش ادامه داد: عدم تردد اتوبوس‌های دودزا و فرسوده و افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شهرها از مصوبات این کمیته و بر عهده شهرداران استان است.

‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: شهروندان از انجام فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز و حضور در هسته‌های مرکزی و پرترافیک شهرها اجتناب نموده و همچنین گروه‌های آسیب‌پذیر توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی