رقم قرارداد بهترین دروازه‌بان آسیا لو رفت‌!

کدخبر: ۶۱۱۰۵۱
اقتصادنیوز: دروازه‌بان تیم ملی فوتبال هفت نفره که در مسابقات قهرمانی آسیا بهترین دروازه‌بان شد با با بیان اینکه با شغل آزاد امرار معاش می‌کند از عدم تخصیص پاداش مسابقات جهانی انتقاد کرد و گفت قراردادم فقط 15 میلیون تومان است!
رقم قرارداد بهترین دروازه‌بان آسیا لو رفت‌!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، چهارمین دوره مسابقات فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا در حالی با قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید که این تیم در مجموع ۵ دیدار برگزار شده برابر تیم های ژاپن، استرالیا (۲ بار)، تایلند و هند ۱۵ گل به ثمر رساند اما تنها یک گل دریافت کرد. تنها گل خورده تیم ملی فوتبال هفت نفره در دیدار گروهی برابر استرالیا وارد دروازه ایران شد. این آمار کمک کرد تا وحید نواب عنوان «بهترین دروازه بان» این دوره مسابقات را به خود اختصاص دهد در حالی که او تجربه زیادی از حضور در میادین بین المللی ندارد.

مسابقات قهرمانی آسیا دومین تجربه نواب از حضور در میادین برون مرزی بود. او که سال ۲۰۱۹ در ترکیب تیم ملی فوتبال هفت نفره قرار گرفت با حضور در مسابقات جهانی اسپانیا اولین تجربه بین‌المللی با این تیم را کسب کرد سپس در مسابقات قهرمانی آسیا این تجربه را برای دومین بار تکرار کرد و حتی موفق به کسب عنوان بهترین دروازه بان مسابقات هم شد.

وحید نواب ضمن توضیح اینکه چه عاملی در این انتخاب تاثیرگذار بود از برخی بی توجهی ها نسبت به فوتبال هفت نفره که اوج آن در عدم اختصاص پاداش بابت نایب قهرمانی مسابقات جهانی بود، انتقاد کرد و خواستار نگاه ویژه تر مسئولان به این رشته در آستانه حضور دوباره در مسابقات جهانی شد.

برای مسابقات کادر فنی تغییر کرد اما بازیکنان نه

وحید نواب در گفت و گو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه پیش از مسابقات قهرمانی آسیا کادر فنی تیم ملی فوتبال هفت نفره دستخوش تغییراتی شد، گفت: بعد از آن دو سه ماه فرصت داشتیم تا برای شرکت در مسابقات آماده شویم و خوشبختانه تمرینات و اردوهای خوبی را هم پشت سر گذاشتیم. ترکیب بازیکنان تغییر زیادی نداشت و همین مسئله کمک کرد تا تمرینات آماده سازی خیلی خوب و طبق برنامه پیش برود.

صعود قاطع به فینال داشتیم

این ملی پوش فوتبال هفت نفره با یادآوری دیدارهایی که تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا داشت، خاطرنشان کرد: ژاپن نخستین حریف ما بود که نسبت به همیشه از شرایط و ترکیب خیلی بهتری برخوردار بود با این حال توانستیم این تیم را ببریم. سپس با استرالیا روبرو شدیم که به نوعی جدی ترین حریف ما محسوب می شد اما خوشبختانه این تیم را هم از پیش رو برداشتیم. بعد از اینکه تایلند را شکست دادیم، برابر هند قرار گرفتیم که برای نخستین بار در مسابقات شرکت داشت و ما هم شناخت زیادی از این تیم نداشتیم با این حال مقابل این تیم هم صاحب برتری شدیم و قاطعانه فینالیست شدیم.

گفت‌وگوی مهر با بهترین دروازه‌بان آسیا/ قراردادم ۱۵ میلیون است

وحید نواب در مسابقات فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا فقط یک گل دریافت کرد و به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد

فقط مقابل استرالیا گل خوردم

وی با یادآوری اینکه دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا میان دو تیم ایران و استرالیا برگزار شد، تصریح کرد: تک گلی که در طول مسابقات و ۵ دیداری که برگزار کردیم مقابل همین تیم استرالیا دریافت کردم اما در مرحله مقدماتی. در سایر دیدارها گلی از خط دروازه ایران عبور نکرد. همین مسئله قطعا در انتخابم به عنوان بهترین دروازه بان مسابقات بی تاثیر نبود.

چگونگی انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان آسیا

نواب در پاسخ به این پرسش که «چه عاملی در ثبت این رکورد و بسته ماندن دروازه ایران در ۴ دیدار از مجموع ۵ دیدار تاثیرگذار بود؟»، گفت: به طور حتم این عملکرد نتیجه تمریناتی بود که داشتیم. یکی از محورهای تمرینات این بود که کمتر توپی به سمت دروازه بیاید و اگر هم می آید به اینگونه باشد که کمتر خطر جدی ایجاد کند. البته که در طول بازی کاملا حواس جمع هستم و چارچوب دروازه را هم به خوبی می شناسم. حرکات بازیکنان حریف را پیش بینی می کردم تا در صورت نزدیک شدن به دروازه بتوانم آنها راکنترل کنم.

حق من در مسابقات جهانی خورده شد

دروازه بان تیم ملی فوتبال هفت نفره تصریح کرد: در مسابقات ۲۰۲۲ قهرمانی جهان (بارسلونا) هم در طول دیدارهایی که تیم ملی برگزار کرد فقط ۲ گل دریافت کردم اما در پایان مسابقات دروازه بان تیم ملی آمریکا به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد که ۱۴ - ۱۳ گل دریافتی داشت. در آن رقابت ها واقعا حق من خورده شد.

در مسابقات جهانی فقط دو گل دریافت کردم

وی به دیدارهای برگزار شده در بارسلونا که با عنوان نایب قهرمانی همراه شد، اشاره داشت و ادامه داد: در مسابقات قهرمانی جهان با تیم های استرالیا، انگلیس، آمریکا، برزیل و اوکراین دیدار داشتیم. در چهار دیدار مقدماتی درون دروازه ایران قرار گرفتم و دو گل مقابل تیم های انگلستان و برزیل دریافت کردم.

تغییراتی که باعث از دست رفتن قهرمانی جهان شد

نواب با یادآوری اینکه در فینال مسابقات قهرمانی جهان درون دروازه تیم ملی ایران قرار نداشت، در مور د دلیل آن گفت: ما با اقتدار به فینال آن مسابقات راه یافتیم اما سرمربی وقت تیم ملی برای دیدار نهایی ۶ تغییر در ترکیب ۷نفره تیم ملی ایجاد کرد که شامل حال من هم شد. نمی گویم نبود من باعث باخت در فینال شد اما این گستردگی تغییرات در ترکیب موفق مرحله مقدماتی باعث شد فینال را از دست بدهیم و نایب قهرمان شویم.

دروازه بان تیم ملی فوتبال که با قهرمانی در آسیا سهمیه حضور در مسابقات ۲۰۲۴ قهرمانی جهان در مادرید اسپانیا را کسب کرده است در مورد برنامه آماده سازی تیم ملی برای این رقابت ها و تغییرات احتمالی در ترکیب تیم نیز توضیح داد.

برنامه تیم ملی برای مسابقات جهانی

وی در ای زمینه گفت: مسابقات تیر سال آینده برگزار می شود. با توجه به اینکه لیگ کشوری دی برگزار می شود تا آن زمان قاعدتا اردویی برای تیم ملی برگزار نمی شود. بعد از مسابقات کشوری وارد اردوی آماده سازی می شویم. گویا قرار است تا پایان سال ماهی یک بار تمرین داشته باشیم و سال آینده اردوها به ماهی دو بار افزایش پیدا کند.

می خواهیم برای اولین بار قهرمان جهان شویم

او در این زمینه افزود: احتمال اینکه سه چهار نفر از بازیکنان برای مسابقات تغییر کنند زیاد است اما فکر نمی کنم من هم شامل این تغییرات باشم. فوتبال هفت نفره در چهار دوره مسابقات قهرمانی آسیا به صورت متوالی قهرمان شده است اما قهرمانی جهان را ندارد. امیدواریم در مادرید قهرمان شویم. احساس قلبی من می گوید با شرایط فعلی خیلی دور از دسترس نیست.

گفت‌وگوی مهر با بهترین دروازه‌بان آسیا/ قراردادم ۱۵ میلیون است

تیم ملی فوتبال هفت نفره با قهرمانی در آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی مادرید را دریافت کرد

فعالیت باشگاهی ام محدود به لیگ استانی می شود

نواب در ادامه در مورد شرایط فعالیت باشگاهی خود نیز خاطرنشان کرد: این موضوع محدود به لیگ استان مازندران می شود. بیشتر از این نمی توانم وقت بگذرام چون در این صورت در فعالیت ملی اختلال ایجاد می شود.

با شغل آزاد امرار معاش می کنم

ملی پوش فوتبال هفت نفره همچنین در مورد شرایط مالی حاصل از فعالیت در این رشته گفت: شرایط مالی خیلی تعریفی ندارد. قراردادی که دارم در حد ۱۵ - ۱۰ میلیون تومان است که اصلا کفاف زندگی من که متاهل هستم را نمی دهم. اینطور بگویم که من برای امرار معاش اصلا به فعالیت ورزشی بسنده نمی کنم. شغل آزاد دارم و درآمد اصلی زندگی ام از این راه تامین می شود.

بی توجهی که باعث سرخوردگی شد

وی در این زمینه انتقادهایی را هم از بی توجهی نسبت به فوتبال هفت نفره و موفقیت های این تیم مطرح کرد و گفت: با وجودیکه در مسابقات جهانی بارسلون نایب قهرمان شدیم اما در مراسم تجلیل که باحضور ریاست جمهوری برگزار شد، نه نامی از ما بود و نه تقدیری صورت گرفت. سرمربی وقت تیم ملی تاکید داشت که اسم ما برای مراسم و تقدیر به مسئولان مربوطه اعلام شده است اما تقدیری صورت نگرفت. نمی دانم کوتاهی از طرف چه کسی بود اما به هر حال باعث سرخوردگی بزیکنان شد.

هزار تومان هم پاداش نگرفته ام

نواب گفت: در مجموع طی چهار سالی که عضو تیم ملی فوتبال هفت نفره هستم، از طرف هیچ مسئولی و در هیچ سطحی هزار تومان به عنوان پاداش دریافت نکرده ام. البته برای مسابقات قهرمانی آسیا که قهرمان شدیم و سهمیه جهانی هم گرفتیم، قول داده شده که جبران شود و تقدیر لازم صورت بگیرد.

فوتبال هفت نفره را بیشتر ببینند

عضو تیم ملی فوتبال هفت نفره خاطرنشان کرد: انصافا این روزها آقایان مقدسی و نفرزاده در انجمن فوتبال هفت نفره تلاش های زیادی دارند تا شرایط برای بازیکنان بهتر شود. آنها برنامه های جدیدی ارائه کرده اند که امیدوارم نتیجه بخش باشد و باعث دیده شدن بیشتر این رشته موفق در ورزش کشور شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی