با این چند کار ساده دیگر بدهکار نمی شوید

کدخبر: ۶۱۱۲۴۴
اقتصادنیوز : برخی افراد هیچوقت پول قرض نمی کنند و زیر بار بدهی نمی روند. این افراد اصول خاصی در زندگی برای پول خرج کردن دارند.
با این چند کار ساده دیگر بدهکار نمی شوید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک،احتمالا افرادی را دور و بر خودتان دیده اید که هیچگاه زیر بار قرض و بدهی نمی روند. علت آن این است که این افراد اصولی را در زندگی خود رعایت می کنند که باعث می شود مجبور نباشند بدهی پرداخت کنند.

یک بودجه بندی مشخص دارند

اگر می خواهید زیر بار قرض و بدهی نروید، بهترین راه این است که یک بودجه مالی مشخص داشته باشید تا پول های اضافه خرج نکنید و بتوانید به آن پایبند بمانید. نوشتن یک بودجه مالی مشخص اصلاً کار سختی نیست.

برای انجام این کار باید پولی را برای خرج های روزانه کنار بگذارید و سعی کنید که بیشتر از پول نقد استفاده کنید تا این که با کارت کشیدن های زیاد، به یکباره پول خود را خرج کنید.

همیشه تقویم را بررسی کنید و ببینید که هر ماه چه خرج هایی در پیش دارید. دسته بندی داشته باشید و ببینید که چه خرج های غیر ضروری و چه خرج های اورژانسی هستند و کدام یک را باید در اولویت قرار دهید.

هر روز بیرون غذا نمی خورند

رستوران رفتن به صورت روزانه قطعاً پول زیادی می خواهد و در نتیجه مقدار زیادی از ثروت شما را هدر می دهد. افرادی که زیر بار قرض و بدهی نمی روند، معمولاً سعی می کنند که کمتر بیرون غذا بخورند و شاید فقط ماهی یک بار این کار را انجام دهند.

پول خود را پس انداز می کنند

آن ها علاوه بر اینکه بودجه مالی مشخص دارند، پول را برای پس انداز نگه می دارند تا هر زمان که لازم شد از آن استفاده کنند. دقیقاً به جای این که از دیگران قرض بگیرند، از پس انداز خود کمک می گیرند.

هدف تعیین می کنند

نوشتن و تعیین اهداف راه حل کلیدی برای موفقیت است. تعیین اهداف باعث می شود که شما در مورد چیزی که می خواهید آگاه باشید و در نتیجه بدانید که برای هدف تان باید چقدر خرج کنید و هر ماه چقدر پیش بروید.

پیشرفت خود را ثبت می کنند

اگر هدف شما این است که هیچ گاه زیر بار قرض و بدهی نروید، پس باید ببینید که چقدر در این زمینه پیشرفت کرده اید و چقدر توانسته اید پس انداز کنید. همچنین باید ببینید که چه خرج های بزرگی را انجام داده اید و از دیگران پول قرض نگرفته اید. هنگامی که پیشرفت خود را ثبت کنید، مجاب می شوید تا بیشتر کار کنید و بیشتر پول در بیاورید و پس انداز خود را افزایش دهید.

می دانند که چگونه باید نه بگویند

هنگامی که ما می خواهیم زیر بار قرض و بدهی نرویم و در نتیجه خودمان هم نباید خیلی به دیگران پول قرض بدهیم؛ مگر این که موارد ضروری اتفاق بیفتد. به همین دلیل این افراد می دانند که چگونه باید درخواست نابجای دیگران را برای گرفتن پول رد کنند و توانایی نه گفتن دارند.

تحقیقات خودشان را انجام می دهند

این افراد تحقیق می کنند و برای هر کار مهمی در زندگی برنامه ریزی دارند. به اندازه کافی پول ذخیره می کنند. حتی برای دوران بازنشستگی هم پول دارند و سعی می کنند که با تحقیق کردن راهکار های پول درآوردن و پس انداز را بیشتر یاد بگیرند و همیشه قبل از خرید هر چیزی، خوب جستجو می کنند تا بهترین را خریداری کنند.

صبور هستند

در دنیایی که ما به شدت پر مشغله هستیم، شاید خیلی استرس بگیریم و بخواهیم در هر کاری عجله کنیم اما اگر می خواهید هیچ گاه پول کم نیاورید، باید سعی کنید که صبور باشید. هنر پس انداز کردن نیاز به صبر بالا دارد. شما باید سعی کنید که در این مسیر حداکثر بردباری را به کار ببندید و گاهی اوقات از بعضی هزینه های خود کم کنید.

فرزندانشان را هم آماده می کنند

آن ها به فرزندان خود در مورد پول داشتن توضیح می دهند. این افراد می دانند که چگونه باید فرزندان خود را به گونه ای بزرگ کنند که آن ها نیز زیر بار قرض و بدهی نروند. به گونه ای فرزندان خود را تربیت می کنند که مسئول پولی باشند که در اختیار دارند.

 هنگامی که شما بخواهید زیر بار قرض و بدهی نباشید، نیاز به تغییرات بزرگی دارید. یعنی باید نگاه خود را به پول تغییر دهید. باید یاد بگیرید که چگونه پول تان را پس انداز کنید تا دچار مشکل نشوید و به تدریج این عادت را در خود پرورش دهید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی