جنگ غزه بلای جان سربازان اسرائیل/ارتش اسرائیل سربازان ذخیره را رها کرد؟

کدخبر: ۶۱۳۸۱۷
اقتصادنیوز: تحلیلگر امور نظامی در روزنامه «یدیعوت آحارنوت» اعلام کرد که سربازان ذخیره به دلیل جنگ علیه غزه با بحران مالی مواجه شده‌اند و این درحالی است که ارتش اسرائیل به اندازه کافی برای کمک به آنها اقدامی اتخاذ نمی‌کند.
جنگ غزه بلای جان سربازان اسرائیل/ارتش اسرائیل سربازان ذخیره را رها کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که شماری از افسران و نیروهای ذخیره ارتش این رژیم به دلیل مشکلات مالی خود در نتیجه جنگ غزه شاکی هستند و می‌گویند بدون کمک و حمایت رها شده‌اند و مقامات اسرائیل توجهی به این اوضاع ندارند.

گام بعدی اسرائیل بعد از نقض آتش‌بس/ خاورمیانه در یک قدمی جنگ فراگیر؟

در همین راستا، «یهوسی یهوشع» تحلیلگر امور نظامی در روزنامه «یدیعوت آحارنوت» تاکید کرد که تعدادی از سربازان ذخیره ارتش اسرائیل در نتیجه جنگ علیه غزه با اوضاع نامساعد مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

فرماندهان اسرائیل شوکه شدند/ فایل‌های ضبط شده مهم حمله ۷ اکتبر حذف شد

وی افزود، این سربازان به دلیل جنگ علیه غزه با بحران مالی مواجه شده‌اند و این درحالی است که ارتش اسرائیل به اندازه کافی برای کمک به آنها اقدامی اتخاذ نمی‌کند. این نیروها همچنین از اینکه بانک‌ها نیز به آنها کمکی نمی‌کنند، گله دارند.

این روزنامه‌نگار اسرائیلی از هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش و یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم ان، خواست تا در صورتی که «بخواهند سربازان بدون تردید به نبردهای بعدی ملحق شوند، با وزارت دارایی و بانک‌ها همکاری کنند. وی خطاب به آن دو افزود: «نگویید از این موضوع خبر نداشتید.»

روزنامه یدیعوت آحارنوت در ماه نوامبر نوشته بود که ارتش اسرائیل سربازان ذخیره زیادی را بدون هیچ‌گونه اعلام رسمی به خدمت گرفته‌است.

این روزنامه عبری زبان همچنین فاش کرده بود، این تصمیم ارتش اسرائیل، پس از بررسی امکان کاهش تعداد سربازان ذخیره توسط نهادهای امنیتی این اسرائیل گرفته شد.

رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که این مساله پس از ضرری که سربازان ذخیره در نتیجه رها کردن منازل و مشاغل خود متحمل آن شدند، رخ داده‌است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نیز در ماه اکتبر گذشته نوشته بود که احتمال وقوع یک جنگ طولانی‌مدت ممکن است علاوه بر تلفات جانی منجر به یک بحران اقتصادی فراگیر برای اسرائیل هم شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید