اصفهان تعطیل شد

کدخبر: ۶۱۳۹۲۸
اقتصادنیوز:آلودگی هوا ادارات اصفهان را تعطیل کرد.
اصفهان تعطیل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دستگاه‌های اداری و اجرایی و بانک های شهرستان های اصفهان، مبارکه، لنجان، برخوار، خمینی شهر، فلاورجان بخش‌های مرکزی شهرستان های شاهین شهر و نجف‌آباد در روز سه شنبه در پی افزایش شاخص آلودگی هوا تعطیل شدند.

به گزارش استانداری اصفهان، ‌ مدیرکل مدیریت بحران استانداری شامگاه دوشنبه اعلام کرد: این اقدام در پی تشدید شرایط پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی طی چند روز متوالی و قرار گرفتن شاخص آلاینده‌ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم در ادامه تصمیمات امروز کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوای اصفهان مبنی بر غیرحضوری شدن کلاسهای آموزش و پرورش و دانشگاه ها گرفته شد.

جدیدترین خبر از آلودگی هوا و تعطیلی مدارس در تبریز

وی تصریح کرد: مراکز امدادی، درمانی، دستگاه های خدمات رسان و بیمارستان‌ها فعال خواهند بود و مشمول این تصمیم نمی شوند.

وی ادامه داد: در این زمینه لازم است دستگاه‌های اجرایی ضمن خاموش نمودن سیستم های گرمایشی و رعایت الزامات مرتبط با کاهش انتشار آلاینده‌ها و نیز سفرهای غیرضروری، رعایت الزامات بهداشتی برای کارکنان را و اطلاع رسانی و هماهنگی لازم داشته باشند.

شیشه فروش بیان کرد: استفاده از ماسک، کاهش تردد و عدم حضور در فضاهای باز، خیابان‌های پرترافیک و کاهش فعالیت‌های صنایع و صنوف، عدم استفاده از خودروهای شخصی و پرهیز از انجام فعالیت‌های ورزشی از تأکیدات این کارگروه برای سلامت عموم است. م

وی ادامه داد: ممنوع بودن هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلاینده ها گردد از جمله عملیات خاکبرداری، ساختمانی، حمل‌ونقل مصالح و آتش زدن بقایای گیاهی مورد تأکید است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان متذکر شد: در این زمینه از صنوف و واحدهای تجاری و بخش‌های خصوصی نیز درخواست می‌شود تا با کاهش فعالیت‌ها و تردد در جهت سلامت شهروندان و کمک به پیشگیری از انتشار آلاینده‌ها همکاری نمایند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید