اگر این 6 عادت را دارید معتاد به فضای مجازی شده اید

کدخبر: ۶۱۶۱۱۴
اقتصادنیوز : همه ما در زندگی خود برای آسان تر کردن کارهای خود، اطلاعات بیشتر و موارد دیگر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم، همانطور که همه ما می دانیم که رسانه های اجتماعی مزایای زیادی برای ما دارند اما رسانه های اجتماعی در کنار مزایایی که دارند می توانند برای ما معایبی نیز به همراه داشته باشند.
اگر این 6 عادت را دارید معتاد به فضای مجازی شده اید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  همشهری آنلاین، رسانه های اجتماعی این روزها نقش مهمی در زندگی ما و اطرافیانمان دارد. همه ما در زندگی خود برای آسان تر کردن کارهای خود، اطلاعات بیشتر و موارد دیگر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم، همانطور که همه ما می دانیم که رسانه های اجتماعی مزایای زیادی برای ما دارند اما رسانه های اجتماعی در کنار مزایایی که دارند می توانند برای ما معایبی نیز به همراه داشته باشند. رسانه های اجتماعی ممکن است شما را به وضعیت ذهنی ناخوشایند برساند که شما آن وضعیت را دوست ندارید.

۱. شما نمی توانید از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

یک روز خوبتان را در رسانه های اجتماعی می چرخید و متوجه می شوید که دوستانتان وضعیت ها یا عکس هایی را منتشر می کنند که اوقات خوشی را سپری می کنند، درحالی که شما از نظر شخصی، شغلی یا مالی در مکان نامناسبی گیر کرده اید. شما به طور طبیعی از تماشای محتوای شخص دیگری در آن مقطع احساس حسادت خواهید کرد. رسانه های اجتماعی به این ترتیب باعث ناامیدی و نارضایتی در زندگی شما می شوند.

۲. بارها و بارها صفحه های اجتماعی خود را بررسی می کنید

بدون هیچ دلیلی، متوجه می‌ شوید که بارها و بارها رسانه‌ های اجتماعی خود را بررسی می ‌کنید و صفحه خود را مرور می ‌کنید. این جستجو غیر ضروری است و به هیچ وجه به درد شما نمی خورد، اما شما همچنان این کار را انجام می دهید، زیرا بسیار به آن عادت کرده اید.

۳. از دیدن مطالبی که دیگران پست می کنند، احساس ناخوشایندی دارید یا آزرده خاطر می شوید

رسانه‌ های اجتماعی دیگر یک فعالیت سرگرم ‌کننده برای شما نیستند، بیشتر اوقات، از دیدن آنچه دیگران در رسانه‌ های اجتماعی به اشتراک می ‌گذارند، احساس ناراحتی می‌ کنید. به نظر می رسد این افراد فقط اعصاب شما را به هم می ریزند و شما نمی توانید از هر مطلبی که پست می کنند آزرده نشوید، شما دلیل نارضایتی خود را نمی دانید، با این حال متوجه می شوید که از دیدن افراد دیگر آزرده خاطر می شوید.

۴. زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی تلف می کنید

شما به صورت ناخودآگاه، با گذشت زمان، به تدریج به رسانه‌ های اجتماعی وابسته می‌ شوید و زمان زیادی را برای بودن در رسانه های اجتماعی در جدول زمانی خود تلف می ‌کنید، و حتی نمی‌ دانید چرا این کار را در مرحله اول انجام می ‌دهید. شما پروژه های مهمی دارید که باید به آنها رسیدگی کنید، تکالیف کاری فوری که باید با ضرب الاجل های دقیق تکمیل کنید، و متوجه می شوید که رسانه های اجتماعی خود را بارها و بارها بدون هیچ دلیل خاصی چک می کنید.

زمان احتمالا با ارزش ‌ترین منبعی است که می‌ توانید داشته باشید و مطمئنا نمی ‌خواهید زمان گرانبهای خود را با جستجو در رسانه‌ های اجتماعی که هیچ فایده ‌ای از نظر پیشرفت شغلی یا رشد در زندگی برای شما نخواهد داشت، تلف کنید.

۵. اگر رسانه های اجتماعی خود را بررسی نکنید، احساس ناخوشایندی دارید

اصطلاحی به نام FOMO وجود دارد، یعنی ترس از دست دادن. هر زمان که برای مدتی از شبکه های اجتماعی دور باشید، احساس می کنید چیزهای زیادی را از دست داده اید. به روز رسانی منظم وضعیت دوستان و آشنایان خود را از دست می دهید، تعامل اجتماعی و لذت را از دست می دهید. FOMO چیزی است که می تواند منجر به حملات پانیک شود، همه اینها به دلیل استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی اتفاق می افتد.

۶. در طول استفاده یا بعد از تعامل در رسانه های اجتماعی دچار حملات اضطراب می شوید

تعاملات اجتماعی می تواند آموزنده باشد و باعث شود چیزهای زیادی یاد بگیرید، با افزایش استفاده از آن، رسانه‌های اجتماعی به یکی از پلتفرم‌ های اصلی تبدیل شده ‌اند که در آن می ‌توانید افراد جدیدی را پیدا کنید و با آن‌ها ملاقات کنید، با شخصی که ممکن است برایتان جالب باشد، گفتگو کنید.

با این حال، زمانی که به دلیل عاملاتی که در رسانه‌ های اجتماعی دارید، هر از گاهی با حملات اضطرابی بمباران می‌شوید، ممکن است اوضاع بدتر شود. ممکن است دائما تعجب کنید که دیگران در مورد شما در شبکه های اجتماعی چه فکری می کنند و این عادت به زودی به فکر بیش از حد تمام عیار تبدیل می شود که جای تعجب نیست که عوارض زیادی را به همراه خواهد داشت وقتی رسانه های اجتماعی دلیل اضطراب شما هستند، مطمئنا منطقی است که از رسانه های اجتماعی فاصله بگیرید

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید