کیم جونگ اون آمریکا را تهدید کرد/پاسخ کره شمالی به تصمیم آمریکا

کدخبر: ۶۱۶۶۲۳
اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی پس از آزمایش موشکی که دوشنبه انجام داد گفت: این آزمایش نشان داد که اگر آمریکا تصمیم اشتباهی علیه کره‌شمالی بگیرد، پیونگ‌یانگ چگونه پاسخ می‌دهد.
کیم جونگ اون آمریکا را تهدید کرد/پاسخ کره شمالی به تصمیم آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی این اظهارات را پس از سومین آزمایش پیشرفته‌ترین موشک کشورش که قادر است به سرزمین‌های ایالات متحده حمله کند، عنوان کرد.

خبر مرتبط
تایید پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیما توسط کره شمالی/ پیونگ یانگ کره جنوبی را تهدید کرد

پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۸» توسط کره شمالی تایید شد.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیانیه‌های کیم نشان می‌دهند که او در تقویت و تدام آزمایش‌های تسلیحاتی کره‌شمالی مصمم است و ظاهرا به انجام این اقدامات تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا ادامه خواهد داد. اما با این حال، برخی ناظران می‌گویند که کره‌شمالی باید آزمایش‌های مهم دیگری را انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که موشک‌ها به خوبی کار می‌کنند و قادرند سرزمین اصلی ایالات متحده را هدف قرار دهند.

خبر مرتبط
این هواپیمای کره‌ شمالی، کابوس آمریکا و کره جنوبی شد + عکس

اقتصادنیوز: کره شمالی در حال ساخت یک هواپیمای آواکس یا همان سامانه کنترل و هشدار زودهنگام هوایی است.

بنابرآنچه خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای گزارش داده، کیم جونگ اون پس از آزمایشی که روز دوشنبه انجام داد، گفت: این آزمایش نشان داد که اگر آمریکا تصمیم اشتباهی علیه کره‌شمالی بگیرد، پیونگ‌یانگ چگونه پاسخ می‌دهد.

این خبرگزاری به نقل از رهبر کره‌شمالی نوشت: هرگز نباید تهدیدهای نظامی نسنجیده و غیرمسؤولانه را نادیده گرفت، بلکه باید با اقدامات تهاجمی بیشتر با آنها مقابله کرد.

در پی آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ، وزارت دفاع کره‌شمالی، آمریکا و کره‌جنوبی را به آماده شدن برای «جنگ هسته‌ای» متهم کرده و هشدار داد که هرگونه استفاده از زور علیه پیونگ‌یانگ «با پاسخی پیشگیرانه و ویرانگر» مواجه خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی