پای طالبان باز هم به سازمان ملل باز نشد

کدخبر: ۶۱۶۶۸۶
اقتصادنیوز: برای بار سوم تصمیم در مورد واگذاری کرسی افغانستان به طالبان را به تعویق انداخته شد.
پای طالبان باز هم به سازمان ملل باز نشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، با خودداری سازمان ملل از واگذاری کرسی افغانستان به طالبان، "نصیر احمد فایق" نماینده دولت پیشین افغانستان در سازمان ملل در سمت خود باقی می‌ماند.

خبر مرتبط
انتقاد تند ایروانی از رفتار دبیرخانه سازمان ملل/ما مسئول رفتار هیچ‌کس در منطقه نیستیم

اقتصادنیوز: سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره قطعنامه 2231 و برجام سخنرانی کرد.

به نقل از پایگاه خبری خامه‌نیوز، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای را بدون رای‌گیری برای انتقال کرسی افغانستان به یکی از نمایندگان طالبان تصویب کرده است.

خبر مرتبط
اعضای شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام چه گفتند؟

اقتصادنیوز: نشست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ در مورد ایران و برجام عصر دوشنبه به وقت محلی برگزار شد.

سازمان ملل همچنین اعلام کرد که دو مکاتبه در مورد کرسی افغانستان از طرف نماینده دائمی دولت سابق افغانستان و وزارت خارجه طالبان دریافت کرده است.

پیشتر، سازمان ملل دو بار از انتقال کرسی افغانستان به طالبان امتناع کرده بود. در حال حاضر، نصیر احمد فایق، دیپلمات دولت پیشین افغانستان نماینده دائمی کابل در سازمان ملل محسوب می‌شود.

در پی حضور مجدد طالبان در راس قدرت در کابل در اوت سال ۲۰۲۱، این گروه به دنبال گرفتن کرسی سازمان ملل بود اما این سومین باری است که سازمان ملل درخواست طالبان افغانستان را رد می‌کند. سازمان ملل تاکید کرده که برای به رسمیت شناختن، طالبان باید به حقوق زنان، از جمله دسترسی به آموزش و اشتغال، تشکیل یک دولت فراگیر و پایبندی به تعهدات بین‌المللی متعهد باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی