احتمال بارش برف در این منطقه تهران

کدخبر: ۶۱۷۵۶۳
اقتصادنیوز : اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف در برخی مناطق تهران خبر داد.
احتمال بارش برف در این منطقه تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، براساس اعلام هواشناسی، در نیمه شمالی تهران فردا بارش برف و باران و در ارتفاعات بارش برف همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش بینی شده است. به همین دلیل از کوهنوردان خواسته شده از صعود ارتفاعات پرهیز کنند.

دمای هوای تهران فردا در طول روز 14 و در شب به 6 درجه سانتی گراد می رسد.

مازیار غلامی با توجه به هشدارهای صادر شده مبنی بر وزش باد شدید و نفوذ سامانه بارشی به استان درباره وضعیت کیفیت هوای استان تهران گفته است : هشداری درباره ناپایداری جوی و نفوذ سامانه بارشی به استان صادر شد. فعالیت آن‌ها موجب وزش باد شدید به‌ویژه در ارتفاعات و بارش باران و برف می‌شود. بر این اساس امروز ( ۲ دی) از عصر و شب در استان تهران به‌ویژه در مناطق جنوبی و ارتفاعات پدیده وزش باد مورد انتظار است اما تمام نقاط استان را درگیر نمی‌کند. از امشب به میزان کمی سرعت باد افزایش می‌یابد و از اواخر وقت امشب تا فردا و دوشنبه ( ۲ تا ۴ دی) به نسبت روزهای گذشته آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

وی درباره بارش باران و برف در استان گفت: عمده بارش‌ها در نیمه‌شمالی استان پیش‌بینی می‌شود اما نواحی مرکزی و جنوبی استان نیز می‌توانند بارش‌های کمتری را نسبت به ارتفاعات تجربه کنند. به دلیل اینکه عمده بارش‌ها در ارتفاعات رخ می‌دهد نیز اداره کل هواشناسی استان تهران هشداری را صادر کرد که در برخی نقاط به دلیل اینکه بارش‌ها و وزش با به‌صورت لحظه‌ای شدید می‌شود، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها را به همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی مردم باید از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

رئیس اداره کل هواشناسی استان تهران تاکید کرد: بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود بنابراین افرادی که از محورهای کوهستانی عبور می‌کنند باید لباس گرم، زنجیرچرخ، آذوقه و تجهیزات کافی به همراه داشته باشند.

غلامی در پایان با تاکید بر اینکه در تمام مناطق کوهستانی، بارش‌ها به‌صورت برف است، تصریح کرد: در حوزه شمیرانات، لواسانات، غرب  و شمال غرب تهران برف بیشتری می‌بارد.

همچنین بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران با نفوذ سامانه بارشی و بروز ناپایداری تا اواخر وقت دوشنبه (۴ دی) به‌طور متناوب آسمان نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، در نیمه‌شمالی بارش برف و باران در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد شدید و کولاک برف، ساعات شب گاهی مه پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۳ دی‌) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و وزش باد و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۴ دی‌) قسمتی ابری تا نیمه ابری و وزش باد و گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۸- درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید