هشدار صریح یمن درباره گسترش ائتلاف دریای سرخ/ کوتاه نخواهیم آمد

کدخبر: ۶۱۷۸۸۰
اقتصادنیوز: وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: هر اندازه ائتلاف دریایی در منطقه دریای سرخ گسترده شود اهداف و دایره نیروهای مسلح ما نیز گسترده‌تر خواهد شد.
هشدار صریح یمن درباره گسترش ائتلاف دریای سرخ/ کوتاه نخواهیم آمد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در گفت‌ وگو با العربی‌الجدید تاکید کرد که موضع انصارالله در مورد تشکیل ائتلاف بین‌المللی در دریای سرخ شفاف، واضح، علنی و صریح است و هرگونه ائتلاف این چنینی در راستای حمایت از کشتی‌های اسرائیلی بوده و تشویق و پشتیبانی آشکار از اسرائیل در ارتکاب جنایت و کشتار علیه ملت فلسطین است.

وی تاکید کرد که موضع یمن علیه اسرائیل ثابت بوده و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

الشامی افزود: اگر تمام دنیا جمع شود تا ما را از حمایت برادران فلسطینی بازدارند، موفق نخواهند شد و این امر تنها باعث می‌شود که ما نسبت به اهمیت گام‌هایی که برمی‌داریم یقین بیشتری داشته باشیم و هر اندازه که دایره این ائتلاف گسترش پیدا کند دایره اهداف نیروهای مسلح نیز گسترش پیدا خواهد کرد.

خبر مرتبط
ادعای انگلیس درباره حملات یمن در دریای سرخ؛ تحت حمایت ایران هستند!

اقتصادنیوز: وزیر دفاع انگلیس در سخنانی مدعی شد که حملات از سوی نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ انجام می‌شود که تحت حمایت ایران هستند.

این مقام یمنی همچنین با اشاره به راهپیمایی میلیونی و باشکوه جمعه گذشته مردم این کشور در حمایت از مردم غزه و مخالفت با ائتلاف دریایی تاکید کرد: حمایت از تصمیمات رهبری یمن و آمادگی برای مقابله با تمامی سناریوهای احتمالی را اعلام می کنیم.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن در عین حال عدم پیوستن عربستان به ائتلاف دریایی را امری مثبت دانست و گفت: مذاکرات سعودی-یمنی نیز پیشرفت خوبی داشته و عربستان برای خروج از باتلاقی که آمریکا برای آن ایجاد کرده و به یمن تجاوز کرده بود، گام برداشته و گمان نمی‌کنم که ریاض بار دیگر وارد این باتلاق شود.

نیروهای مسلح یمن با آغاز جنایات اسرائیل (در ۱۵ مهرماه) در غزه و هدف قرار دادن و محاصره همه جانبه مردم آن، در طول چند هفته گذشته چندین کشتی باری و نفتکش مرتبط با اسرائیل را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

اخیرا سرتیپ «یحیی سریع» اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن دو کشتی (MSC Alanya و MSC PALATIUM III) را پس از خودداری آن‌ها از پاسخ به درخواست‌های نیروی دریایی یمن و شلیک‌های هشدار، هدف قرار دادند. به همه کشتی‌هایی که به بنادر جهان غیر از بنادر اسرائیل رفت و آمد می‌کنند، اطمینان می‌دهیم که به آن‌ها آسیبی نخواهد رسید، آن‌ها باید دستگاه‌های ناوبری و شناسایی خود را روشن نگه دارند.

سریع گفت: در هدف قراردادن هر کشتی که مفاد بیانیه‌های پیشین ما را نادیده بگیرد، تردید نخواهیم کرد. تا زمانی که خواسته‌ها و نیازهای دارویی و غذایی ساکنان غزه تامین نشود، به جلوگیری از حرکت همه کشتی‌هایی که به سوی بنادر سرزمین‌های اشغالی فلسطین می‌روند، ادامه می‌دهیم. این عملیات در راستای یاری ملت مظلوم فلسطین و در اجرای فرامین رهبر انقلاب یمن و خواست ملت‌های آزاده جهان و ملت یمن و امت اسلامی انجام می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی