انتقاد تند حماس از طرح «مهاجرت داوطلبانه» نتانیاهو/تلاشی برای ترویج توهمات

کدخبر: ۶۱۸۰۹۱
اقتصادنیوز: حماس دز بیانیه‎‌ای اظهارات نخست وزیر اسرائیل طرح «مهاجرت داوطلبانه» را تلاشی برای ترویج توهمات توصیف کرد.
انتقاد تند حماس از طرح «مهاجرت داوطلبانه» نتانیاهو/تلاشی برای ترویج توهمات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اظهارات بنیامین نتانیاهو، ‌نخست وزیر اسرائیل درخصوص همکاری با برخی کشورها جهت اجرای طرح «مهاجرت داوطلبانه» فلسطینیان ساکن غزه، طرحی پوچ و سخیف و همچنین تلاشی برای ترویج توهماتی همچون طولانی کردن جنگ پس از شکست او و ارتش نازی‌ اسرائیل در تحقق اهدافشان است. نتانیاهو گمان می‌کند از این طریق می‌تواند از توقف تجاوزات و کشتارجمعی فرار کند.

خبر مرتبط
گالانت ادعاهای خود درباره حزب‌الله را تکرار کرد/در حال وارد کردن ضربات شدید هستیم

اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسرائیل طی سخنانی مدعی شد: در حال وارد کردن ضربات شدیدی به حزب‌الله هستیم.

براساس گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، در بیانیه جنبش حماس همچنین آمده‌است مردم فلسطین بر موضع قاطع خود در مخالفت با کوچ اجباری و آواره شدن تاکید دارند و گزینه‌ای جز ماندن در اراضی خودشان را انتخاب نمی‌کنند.

خبر مرتبط
واکنش چین به قطعنامه اخیر شورای امنیت درباره غزه/مطابق با استانداردهای بین‌المللی نیست

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه چین درمورد قطعنامه اخیر شورای امنیت درباره غزه گفت: «این قطعنامه مطابق با استانداردهای بین‌المللی نیست».

این بیانیه همچنین اضافه می‌کند ملت فلسطین هرگز به دشمن اجازه اجرایی شدن هیچ‌گونه طرحی را نمی‌دهند که به مسأله فلسطین لطمه وارد کند یا ملت فلسطین را از اراضی و مقدسات خود دور کند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اظهارات نتانیاهو اعلام کرد سخنان و اعترافات نتانیاهو قبل از اینکه فرصت از دست برود اتخاذ یک موضع بین‌المللی شجاعانه برای توقف فوری جنگ در نوار غزه و توقف جنایت پاکسازی نژادی و مهاجرت را می‌طلبد.

این وزارتخانه افزود این اعترافات به مثابه یک سیلی بر کشورهای حامی نتانیاهو است.

وزارت خارجه فلسطین ادامه داد این اعترافات واضح و آشکار، حقیقت را در مورد اهداف جنگ نسل‌کشی تحت رهبری نتانیاهو علیه ملت فلسطین در نوار غزه را نشان می‌دهد.

پیشتر نخست‌ وزیر اسرائیل در جلسه خود با اعضای حزب لیکود بر لزوم مهاجرت داوطلبانه ساکنان غزه و یافتن کشورهایی برای پذیرش مردم غزه تأکید کرد.

نتانیاهو در جلسه حزب لیکود افزود کار برای یافتن کشورهایی که می‌خواهند ساکنان غزه را به عنوان پناهنده پذیرش کنند، در حال انجام است.

پیشتر هم وزیر دارایی کابینه نتانیاهو مدعی شد که غزه نمی‌تواند به عنوان یک نهاد مستقل دوام بیاورد و بهتر است فلسطینیان ساکن نوار غزه به کشورهای دیگر کوچ کنند.

اظهارات این مقامات اسرائیلی درباره کوچ اجباری فلسطینیان غزه، نگرانی بسیاری از کشورهای منطقه از این باور که اسرائیل خواستار تکرار واقعه کوچ دسته‌جمعی ۱۹۴۸ فلسطینیان است و مردم فلسطین را از سرزمینشان بیرون می‌کند، دوچندان کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی