تعرفه‌های پزشکی ۴۵ درصد افزایش می‌یابد؟

کدخبر: ۶۱۸۳۲۱
اقتصادنیوز: معاون درمان وزارت بهداشت با انتقاد از ناهمخوانی تعرفه‌های پزشکی با هزینه‌ها، به لزوم تقویت بیمه‌ها جهت پوشش تعرفه‌ها اشاره کرد و خواستار افزایش ۴۵ یا ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده شد.
تعرفه‌های پزشکی ۴۵ درصد افزایش می‌یابد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، در خصوص تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۳، توضیح داد: احتمالا هفته آینده جلسه شورای عالی بیمه در این زمینه برگزار شود تا درصدی که در شورای معینِ آنها بررسی شده است، اعلام شود تا در صورت تصویب به سازمان برنامه و بودجه ارائه شود که البته امیدواریم تعرفه مصوب در شورای عالی بیمه، کمتر نشود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از تعرفه مصوب در شورای عالی بیمه سال قبل، نهایتا ۱۵ درصد حذف شده بود، عنوان کرد که در واقع سال قبل ۴۰ درصد افزایش تعرفه در نظر گرفته شده بود که تنها ۲۵ درصد آن در سازمان برنامه بودجه و هیئت وزیران به تصویب رسید.

کریمی در ادامه تاکید کرد که با توجه به تورم امسال و آن ۱۵ درصد حذف شده سال پیش، به نظر می‌رسد افزایش تعرفه اعلامی سال بعد نباید کمتر از ۴۰ درصد تعرفه سال قبل باشد.

او با تاکید بر لزوم تقویت بیمه‌ها جهت پوشش تعرفه‌ها و هزینه‌های درمانی، مدعی شد: ما حدود ۴۵ یا ۴۶ درصد افزایش تعرفه پزشکی را برای سال آتی مدنظر داریم اما باید منتظر برگزاری جلسات مرتبط باشیم تا عدد نهایی اعلام شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه تعرفه‌های پزشکی را ناچیز دانست و عنوان کرد: تعرفه‌های پزشکی کم و هزینه‌های درمانی بالا است و این دو عامل با یکدیگر همخوانی ندارند. اگر تعرفه‌ها اصلاح نشود و بیمه‌ها خوش حساب نشوند آسیب آن به درمان وارد می‌شود. همه درآمد ما از بحث تعرفه و بیمه است که اگر این موضوع اصلاح نشود، اقتصاد نمی‌چرخد، خدمات کم‌کم تحلیل می‌رود و پزشکان هم ممکن است به کارهای دیگر گرایش پیدا کنند.

چندی پیش رییس کل سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به تبعات عدم همخوانی تعرفه‌های پزشکی با هزینه‌ها، در عین حال از بلاتکلیفی وضعیت تعرفه‌های ۱۴۰۳ باوجود ارسال لایحه بودجه به مجلس انتقاد کرد و پاسخ شورای عالی بیمه سلامت در زمینه عدم برگزاری جلسه را خواستار شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی