درخواست عجیب لیندسی گراهام از دولت بایدن/ مهاجران را اخراج کنید!

کدخبر: ۶۱۹۳۰۸
اقتصادنیوز: سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از دولت بایدن خواست پیش از بررسی درخواست پناهندگی مهاجران، آنها را اخراج کند.
درخواست عجیب لیندسی گراهام از دولت بایدن/ مهاجران را اخراج کنید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «لیندسی گراهام»، از دولت بایدن خواسته است تا با الگوبرداری از قانون محدودیت مرزی  ۴۲،  سیاست‌های مهاجرتی جدیدی را اتخاذ کند.

خبر مرتبط
ادعای یک سناتور آمریکایی درباره جنگ غزه؛ فرصتی برای تغییر مسیر تاریخ و پایان نقش ایران!

اقتصادنیوز: سناتور جمهوری خواه آمریکایی مدعی شد: زمانی که جنگ غزه به پایان برسد، فرصتی برای تغییر مسیر تاریخ به نفع ملت فلسطین و پایان نقش ایران بوجود خواهد آمد.

به موجب قانون مذکور در دوران همه گیری کرونا ماموران گشت مرزی این اجازه را داشتند تا مهاجران را در همان مرزهای آمریکا بدون بررسی درخواست پناهندگی‌شان و به دلیل وضعیت اضطراری بهداشت عمومی از ورود به خاک کشور دور کنند.

 به گزارش «هیل»، گراهام راهکار اصلی در حل بحران مهاجرتی کشور را استفاده دولت بایدن از اختیارات قانون مهاجرتی ۴۲ عنوان کرده و گفته است: ما باید به مهاجران بگوییم که ظرفیتمان پر شده است. آنها باید بدانند که چهار سال طول می‌کشد تا به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی شود. گراهام به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر نزدیک به ۱.۷ میلیون مهاجر آماده اخراج از کشور هستند اما دولت بایدن هنوز اقدامی برای اخراج آنها انجام نداده است.

خبر مرتبط
هشدار برای ایران صادر شد!/ تدوین قطعنامه تهدیدآمیز سناتورهای آمریکایی علیه ایران

دو تن از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا در بازگشت از سرزمین های اشغالی به سی ان ان گفتند که یک قطعنامه غیرالزام آور و تهدیدآمیز را علیه ایران تهیه کرده اند.

این سناتور جمهوری‌خواه عنوان کرده است که پیش از هر اقدامی بایستی شماری از مهاجران به خارج از کشور فرستاده شوند تا جلوی ورود مهاجران جدید را بگیریم. به اعتقاد وی این اقدام به واسطه الگو گرفتن از قانون ۴۲ به راحتی امکانپذیر خواهد بود.

اظهارات گراهام در حالی بیان می‌شود که مذاکرات در کنگره آمریکا در مورد بسته کمکی پیشنهادی به مسائل مرزی این کشور که مربوط به بحث امنیت و روند پناهندگی مهاجران می‌شد تا حد زیادی متوقف شده است.

به گفته گراهام بهترین راهکار برای اصلاح سیاست مهاجرتی از سوی دولت بایدن، کند کردن روند پذیرش مهاجرانی است که قصد ورود به این کشور را دارند و وی از دولت بایدن خواست تا قبل از پذیرش و ورود مهاجرات آنها را اخراج کند.

برخی از اعضای دولت بایدن مانند «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا و «الخاندرو مایورکاس» وزیر امنیت داخلی وی هفته گذشته به مکزیکوسیتی رفتند تا با رئیس‌جمهور مکزیک ملاقات کرده و مکزیک را برای کمک به کاهش تعداد مهاجران در مرز جنوبی ایالات متحده تحت فشار قرار دهند.

به گفته لیندسی گراهام، تغییرات سیاست های مهاجرتی باید واقعی باشد. آمریکا باید واقعا اخراج مردم آمریکا را شروع کند تا روند ورود آنها را کاهش دهد. اگر مردم خروج سایر مهاجران از کشور را ببینند، احتمال حضورشان در مرز کمتر می‌شود.

وی به این موضوع هم اشاره کرد که در صورت ورود دوباره ترامپ به کاخ سفید، مردم بایستی منتظر «اخراج دسته جمعی» باشند و عنوان کرد تمام مهاجرت غیرقانونی از سوی دولت احتمالی ترامپ در آینده اخراج می شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی