جزییات نقش نیکی کریمی در سرزمین مادری/ ماجرای آشنایی با شهاب حسینی چه بود؟

کدخبر: ۶۲۰۷۵۰
اقتصادنیوز: نقش آفرینی نیکی کریمی در سریال «سرزمین مادری» بار دیگر نام او را بر سر زبان ها انداخته است، بازیگری که این روزها بیشتر بر سینما متمرکز است.
جزییات نقش نیکی کریمی در سرزمین مادری/ ماجرای آشنایی با شهاب حسینی چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز، نیکی کریمی، بازیگر و کارگردان مطرح سینمای ایران این روزها با سریال «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی از شبکه سه سیما مهمان خانه مخاطبان است، سریالی که البته ساخت آن مربوط به سال های گذشته است و توقیف آن باعث شد تا مدت ها رنگ پخش از تلویزیون را به خود نبیند.

در این سریال بازیگران مطرح دیگری چون شهاب حسینی، امیر آقایی، بیتا فرهی، میترا حجار، حسین محجوب و... به ایفای نقش پرداخته اند.

البته در این بین سانسورها و برخی مشکلات فنی این سریال هم مورد اعتراض کارگردان این اثر قرار گرفته است، کمال تبریزی چندی پیش در صفحه شخصی خودش ضمن انتقاد از وضعیت پخش فصل دوم سریال «سرزمین مادری» بدون رفع نواقص آن توضیح داده بود: متاسفانه پس از اتمام نمایش فصل اول، نمایش فصل دوم با عجله و بدون اطلاع من از سوی تلویزیون و تهیه کننده با نواقصی شروع شد که ماه ها قبل به آنها اشاره کرده بودم اما اقدامی در رفع نواقص نشده بود و حالا قصد دارند در فرصت کوتاه باقیمانده و در حد امکان انجام دهند!

اما حضور نیکی کریمی در این سریال به قسمت سوم باز می گردد که از بازی او در نقش بزرگسالی شاپرک رونمایی می‌شود. کریمی در جایگاه دختر ثروتمند عبدالرضا بهادری مجددا به زندگی رهی پا می‌گذارد و شواهد نشان می‌دهد که به لحاظ رفتاری و شخصیتی تغییری با گذشته نکرده است. براساس گزارش فیلم نیوز، کریمی تلاش کرده هویت کاراکتر شاپرک را در بزرگسالی به درستی ترسیم کند و احساسات او را در این سن‌وسال با توجه به جایگاه و ویژگی‌هایش بسیار دقیق به تصویر بکشد.

خبر مرتبط
انتقاد تند کمال تبریزی از وضعیت پخش فصل دوم سریال «سرزمین مادری»

اقتصادنیوز: کمال تبریزی در صفحه شخصی خود ضمن انتقاد از وضعیت پخش فصل دوم سریال «سرزمین مادری» بدون رفع نواقص آن، از مخاطبان عذرخواهی کرد و در عین حال به حذفیات این سریال هم اشاره می‌کند.

او در این سریال ایفاگر نقش همان دختر مغرور و از خود راضی که در کودکی بار‌ها احساسات رهی را نادیده گرفته و او را تحقیر کرده بود. شاپرک حالا پس از سال‌ها درست زمانی که پای رهی به سربازی باز شده، سروکله‌اش پیدا می‌شود و اینبار در موقعیت دیگری مقابل رهی می‌ایستد. جدای از مشابهت چهره نیکی کریمی با بازیگر نقش نوجوانی شاپرک، آنچه درباره این نقش اهمیت زیادی دارد، تلاش کریمی برای پایبند ماندن به رفتار و حالات چهره و برخورد آن دختر نوجوانی است که در فصل یک دیده‌ایم.

او نگاهی از بالا به رهی دارد و درست مثل دوران نوجوانی خودش را برتر از رهی می‌داند. وانمود می‌کند کلمات فارسی را فراموش کرده و گهگاه کلماتی را به انگلیسی می‌گوید یا از رهی می‌خواهد اشتباهاتش را اصلاح کند. بلافاصله بعد از اینکه با رهی مواجه می‌شود از او می‌خواهد راننده‌اش باشد و در ادامه هم مدام او را تحت فشار می‌گذارد. در پس رفتارش می‌توان احساساتی را نسبت به رهی دید، اما شیوه برخوردش به نحوی است که به سختی می‌شود به آن پی برد. او حلقه نامزدی‌اش را به رهی نشان می‌دهد و از قرار ازدواج با فردی صحبت به میان می‌آورد که عامل انتقال سربازی رهی به تهران شده و در این رفتار هم علاوه بر محبتی که به او دارد، نشانی از تکبر دیده می‌شود. به طور کلی کمال تبریزی در سکانس‌های مرتبط با شاپرک و رهی کاری کرده تا این حس خود برتربینی در شاپرک نسبت به رهی کاملا دقیق به چشم بیاید. کریمی علاوه بر فصل دوم، در فصل سوم سریال «سرزمین مادری» هم نقش ایفا کرده و کاملا مشخص است که حضورش در زندگی رهی حالاحالا‌ها ادامه دارد. باید دید شیوه مواجهه او با رهی به چه سمت‌وسویی خواهد رفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی