آمار نگران کننده از ترک تحصیل دانش آموزان بیخ گوش تهران

کدخبر: ۶۲۰۸۲۲
اقتصادنیوز: فرماندار فردیس گفت: بیش از یک هزار دانش آموز در این شهرستان به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده اند که باید با کمک ادارات بهزیستی، کمیته امداد و ستاد اجرای فرمان امام (ره) برای آنان تدابیری اندیشیده شود.
آمار نگران کننده از ترک تحصیل دانش آموزان بیخ گوش تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرماندار فردیس گفت: برای کاهش تراکم دانش آموزی در کلاس‌های درس این شهرستان به تامین ۹۱ فضای آموزشی جدید نیاز داریم.

خداداد کاشفی روز دوشنبه ۱۸ دی ماه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: در حال حاضر ۹۴ ساختمان آموزشی با ۱۹۶ کد مدرسه در شهرستان فردیس وجود دارد که تمام این مدارس به جزء هنرستان‌ها ۲ نوبتی هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از فضای آموزشی فردیس فرسوده است، اظهار کرد: ۳۰ درصد مدارس این شهرستان نیاز به بازسازی دارند.

کاشفی افزود: فردیس ۲ هزار و ۷۸۳ کلاس درس دارد که ۲۴۷ کلاس آنها مربوط به هنرستان‌ها است.

فرماندار فردیس به کمبود زمین در این شهرستان اشاره کرد و گفت: گروه صنعتی مپنا برای ساخت مدرسه آموزش فنی و حرفه‌ای در فردیس اعلام آمادگی کرده بود که هنوز زمین آن تامین نشده است.

کاشفی از اداره کل راه و شهرسازی البرز و مدیریت شهری فردیس خواست برای ساخت مدرسه و رفع کمبود فضای آموزشی به کمک آموزش و پرورش بیاید.

وی افزود: در زمان حاضر ۲۶ محله شهرستان فردیس نیازمند اختصاص زمین برای ساخت مدرسه هستند.

فرماندار فردیس گفت: بیش از یک هزار دانش آموز در این شهرستان به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده اند که باید با کمک ادارات بهزیستی، کمیته امداد و ستاد اجرای فرمان امام (ره) برای آنان تدابیری اندیشیده شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی