گردنه اسالم به خلخال زیر شلاق برف و کولاک+ فیلم

کدخبر: ۶۲۱۳۵۵
اقتصادنیوز: سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال با بیان اینکه ارتفاع برف در برخی از محورهای کوهستانی این شهرستان از ۴۰ سانتی‌متر فراتر رفته است، به رانندگان عبوری از این مسیرها توصیه کرد بدون زنجیر چرخ وارد جاده نشوند.
گردنه اسالم به خلخال زیر شلاق برف و کولاک+ فیلم

عباس حقی روز چهارشنبه و در حاشیه بازدید از عملیات برف‌روبی، بازگشایی و امدادرسانی به در راه ماندگان و سرنشینان خودروهای عبوری از گردنه الماس واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بارش برف در این شهرستان از شب گذشته آغاز شده است و در حال حاضر شدت گرفته و با توجه به کولاک شدید، یخبندان سطح جاده و محدودیت دید، عبور از این گردنه تنها با استفاده و کمک زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال اضافه کرد: در حالی که برخی از رانندگان حتی با وجود داشتن زنجیر چرخ به علت کولاک شدید و محدودیت دید در میان راه گرفتار می‌شوند، برخی از رانندگان به دلیل بی‌توجهی به هشدارها و نداشتن زنجیر چرخ و یا نقص فنی وارد این مسیر می‌شوند که هم برای خود و هم سایر خودروهای عبوری مشکل ساز می شوند.

 

وی با بیان اینکه ناپایداری هوا و ادامه بارش برف و کولاک در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: با وجود بارش برف سنگین که در سطح محورهای ارتباطی این شهرستان از ۲۰ الی ۴۰ سانتی‌متر گزارش شده در حال حاضر همه محورهای بین شهری و روستایی این شهرستان باز و تردد خودروها در آنها جریان دارد.

به گزارش ایرنا، بارش برف در روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه موجب تعطیل شدن مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهری و روستایی خلخال در دو نوبت صبح و بعد از ظهر شد.

به گفته رئیس اداره هواشناسی خلخال ارتفاع برف در شهر خلخال از ۱۵ سانتی‌متر فراتر رفته است و به گفته غلامرضا گل‌مرادی بارش برف و ناپایداری هوا تا ۴ روز آینده ادامه خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی