عضو کمیسیون بهداشت و درمان خبر داد:

درمان رایگان ۱۱ میلیون کودک زیر ۷ سال + جزئیات

کدخبر: ۶۲۲۷۲۹
اقتصادنیوز :عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در خصوص درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان های دولتی، توضیحاتی داد.
درمان رایگان ۱۱ میلیون کودک زیر ۷ سال + جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، فاطمه محمدبیگی، در مورد جزئیات مصوبه شورای عالی بیمه سلامت کشور مبنی بر درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال، گفت: در صورت تصویب این مصوبه در هیأت وزیران، تمام کودکان شیرخوار و زیر ۷ سال از این پس در مراکز دولتی به صورت رایگان بستری و درمان می‌شوند، هزینه‌هایی همچون ویزیت، توانبخشی، تصویر برداری و…، مشمول این طرح می‌شوند.

 

خبر مرتبط
بخشنامه عجیب وزارت بهداشت برای جلوگیری از مهاجرت پزشکان

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: وزارت بهداشت برای دانشجویان دوره رزیدنتی، دو نوع وثیقه در نظر گرفته که دانشجو برای گذراندن دوره خود، ملزم به تأمین یکی از این وثایق هستند. اول، تعهد محضری همراه با دو ضامن کارمند رسمی غیر بازنشسته با سابقه کمتراز ۲۰ سال، و دوم تعهد محضری به همراه تودیع وثیقه ملکی.

وی با بیان اینکه هزینه اجرای این طرح حدود ۱.۴ دهم هزار میلیارد تومان است، افزود: نرخ بستری و درمان سرپایی کودکان به ترتیب ۱۳ و ۵ درصد است؛ امیدواریم با اجرایی شدن این طرح شاهد افزایش سطح سلامت کودکان باشیم و از بار معلولیت‌ها در جامعه جلوگیری کنیم.

محمدبیگی یادآور شد: با اجرایی شدن این برنامه حدود ۱۱ میلیون کودک تحت پوشش خدمات درمانی رایگان قرار می‌گیرند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی