آلمان پشت اوکراین را خالی کرد / ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین منتفی شد

کدخبر: ۶۲۲۹۹۷
اقتصاد نیوز : پارلمان آلمان پیشنهاد ارسال موشک‌های دوربرد تاروس به اوکراین را رد کرد؛ اقدامی که کی‌یف را بیش از پیش با مشکلات و موانعی درخصوص دریافت کمک‌های نظامی مواجه می‌کند.
آلمان پشت اوکراین را خالی کرد / ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین منتفی شد

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا مصوبه مربوط به ارسال موشک‌های کروز تاروس به اوکراین در پارلمان آلمان به رای گذاشته شد و این مصوبه ۱۷۸ رای مثبت و ۴۸۵ رای منفی دریافت کرد.

طبق گزارش راشا تودی، البته «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان باید تصمیم نهایی را در این خصوص اتخاذ کند اما او پیشتر چنین نوع کمکی را به اوکراین رد کرده بود زیرا معتقد است که ارسال چنین موشک‌هایی به اوکراین موجب افزایش تنش‌ها می‌شود.

خبر مرتبط
لفاظی مدودف علیه حاکمیت ارضی اوکراین

اقتصادنیوز : معاون شورای امنیت روسیه با بیان اینکه وجود کشوری مستقل به نام اوکراین تا ابد موجب جنگ در این منطقه خواهد بود، گفت که بهتر است اوکراینی‌ها هرچه‌زودتر حاکمیت روسیه پذیرفته و از مرگ خود و عزیزانشان جلوگیری کنند.

گفته شده است حتی بسیاری از قانونگذاران آلمانی که پیشتر از ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین حمایت می‌کردند، به این مصوبه رای منفی داده‌اند.

«استفن هبستریت» سخنگوی دولت آلمان پیشتر تاکید کرد: آلمان به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد و هر آنچه که ممکن باشد را به این کشور ارسال خواهد کرد اما همچنان برنامه‌ای برای ارسال موشک‌های دوربرد تاروس به کی‌یف نداریم.

روزنامه وال استریت ژورنال در ماه اکتبر در گزارشی نوشت: حتی اگر تحویل تاروس به اوکراین به‌زودی تصویب شود، احتمالا زمان زیادی خواهد برد تا اوکراین آن‌ها را مستقر کند و دلیلش این است که ناوگان هواپیماهای جنگی اوکراین که متعلق به دوران شوروی است، برای حمل موشک باید به‌روز شود.

موشک دوربرد تاروس ساخت آلمان قادر است یک کلاهک ۵۰۰ کیلوگرمی را حمل کند و بردی حدود ۵۰۰ کیلومتر (۳۰۰ مایل) دارد.

خبر مرتبط
هزینه ادامه جنگ در اوکراین برای روسیه/ پاشنه آشیل پوتین

اقتصادنیوز: در شرایطی که روسیه تلاش دارد تا با تداوم حملات موشکی اش به اوکراین، دست بالا را داشته باشد، اما گزاره های متعددی چون وضعیت بحرانی اقتصاد مسکو موجب شده تا بسیاری از ناظران از شرایط پیچیده کرملین بگویند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ» تسلیحات به اوکراین را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری‌ها و خصومت‌ها میان روسیه و اوکراین را طولانی‌تر می‌کند.

 

 

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی