دلال هنری معروف با 18 ضربه چاقو به قتل رسید

کدخبر: ۶۲۳۲۳۰
اقتصادنیوز: یک دلال هنری معروف آمریکایی توسط جوان کوبایی با 18 ضربه چاقو به قتل رسید.
دلال هنری معروف با 18 ضربه چاقو به قتل رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، پنج‌شنبه هفته گذشته پلیس برزیل در جریان قتل برنت سیکما دلال هنری نیویورک، در آپارتمانی در محله پولدار نشین ریودوژانیرو قرار گرفت. پلیس بلافاصله خود را به محل جنایت رساند و در تحقیقات اولیه مشخص شد که ضارب با 18 ضربه چاقو برنت را به قتل رسانده است. در تحقیقات بعدی پلیس مشخص شد که قاتل 30هزار دلار و 30هزار رئال برزیل و مقداری طلا از خانه برنت دزدید.

دیلی میل گزارش داد، پلیس برزیل در تحقیقات بعدی و بررسی دوربین‌های محافظتی مدار بسته متوجه شد که یک روز قبل از حادثه برنت با یک تی شرت، شلوارک و دمپایی در حالی که یک کیف بزرگ حمل می‌کرد، در ساعت 4:36 بعد از ظهر وارد می شدخانه شد و دیگر هرگز بیرون نرفت. همچنین ضارب 13 ساعت را صرف بررسی خانه برنت در محله را کرده است. حتی او سعی کرده در مقابل دوربین‌ها سرش را پایین بیاندازد تا شناسایی نشود. تا ساعت 3:30 دقیقه صبح منتظر فرصت مناسب بوده و بعد وارد خانه شده است. قاتل ساعت 3:57 دقیقه از خانه خارج شده و در حالیکه یک جفت دستکش را از دستانش درآورد به سوی خودرواش برگشت، سوار ماشین شد و گریخت.

خبر مرتبط
کشف جسد کودک دو ساله‌ای که از گرسنگی جان باخت

اقتصادنیوز: جسد برنسون و پدر ۶۰ ساله‌اش کنث چند روز پیش در آپارتمان‌شان در شمال غربی انگلیس کشف و بسیار واکنش‌برانگیز شد.

برنت سیکما بنیانگذار گالری ووستر گاردنز درخیابان 22 نیویورک است و این گالری را در سال 1991 تاسیس کرد. در آن آثاری از جفری گیبسون، آرتورو هررا، شیلا هیکس، ویک مونیز، کارا واکر و هنرمندان دیگر را به نمایش گذاشته است.

سیکما کار خود را در سال 1971 در کارگاه مطالعات بصری در روچستر، نیویورک آغاز کرد و در آنجا به عنوان مدیر نمایشگاه کار کرد. او اولین گالری خود را در سال 1976 در بوستون افتتاح کرد.
در سال 2021، سیکما در طی سفری به شهر زوریخ سوئیس، اعلام کرد که برزیل و کوبا مقصد مورد علاقه او هستند. با اینکه برنت بیشتر سال را در نیویورک زندگی می‌کرد، اما تعلق خاطر زیادی به ریودوژانیرو داشته و از 10 سال پیش که آپارتمانش را در این شهر خریده حداقل 3 بار در سال به آنجا رفت و آمد داشته است.

این جنایت در ابتدا به عنوان یک سرقت احتمالی منجر به قتل در حال بررسی بود و تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی قاتل صورت گرفت. سرنخ‌ها پلیس را به فردی کوبایی به نام الخاندرو تریانا تروز 30 ساله رساند که سال گذشته نیز دیداری با برنت داشته است.

تحقیقات پلیسی برای یافتن مخفیگاه الخاندرو تریانا ادامه داشت تا اینکه پلیس ایالت ریو الخاندرو تریانا را نزدیکی شهر اوبرابا در ایالت همسایه میناس گرایس در حال استراحت در پمپ بنزین دستگیر کرد.

کارآگاه فیلیپه کوری رئیس واحد قتل پلیس ریودوژانیرو درباره این جنایت گفت که تریانا 200 کیلومتر سائوپائولو به ریو مخصوصا برای ارتکاب این جنایت سفر کرده است. این پرونده غیر از سرقت، جزئیات دیگری دارد که نشان می‌دهد نوعی اطلاعات باارزش وجود دارد که برنت به خاطر آنها به قتل رسیده است. به گفته پلیس ریودوژانیرو، متهم به مدت 30 روز در اختیار پلیس قرار دارد تا زوایای پنهان این قتل آشکار شود و بعد از آن محاکمه وی آغاز خواهد شد.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی