اخاذی با تصاویر شهروندی در فضای مجازی/ ۳ نفر دستگیر شدند

کدخبر: ۶۲۳۸۰۵
اقتصادنیوز: سه نفر که با دسترسی به تصاویر خصوصی یکی از شهروندان اقدام به اخاذی از وی کرده بودند، به دام پلیس افتادند.
اخاذی با تصاویر شهروندی در فضای مجازی/ ۳ نفر دستگیر شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی شهر قدس از دستگیری سه نفر که با دسترسی به تصاویر خصوصی یکی از شهروندان اقدام به اخاذی از وی کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ غلامعلی نعمتی در تشریج جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی ۱۰ میلیارد ریالی از وی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس فتای تهران بزرگ قرار گرفت.

خبر مرتبط
کشف انبار احتکار لاستیک خودرو در جنوب تهران/ ۵ هزار لاستیک کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف احتکار بیش از ۵ هزار حلقه لاستیک خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

نعمتی افزود: در بررسی‌های اولیه ماموران پلیس مشخص شد اعضای این باند پس از به دست آوردن تصاویر خصوصی از شاکی پرونده، در چندین مرحله اخاذی از وی را آغاز کرده و با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی او، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در چند مرحله اخاذی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهر قدس ادامه داد: اعضای این باند اخاذ در آخرین مرحله، با اعمال فشار به شاکی مبلغ ۱۰  هزار دلار و سکه طلا  از او خواسته بودند که فرد شاکی با حضور در پلیس فتا و  طرح شکایت از اعضای این باند، خواستار پیگیری این موضوع شد که با آغاز اقدامات فنی و شناسائی مخفیگاه متهمان، با هماهنگی مقام قضائی، در عملیاتی غافلگیرانه هر سه نفر را در شهرستان قدس دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند.

نعمتی ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از مواجهه با ادله و مستندات موجود، لب به اعتراف گشوده و اذعان داشتند با تهدید شاکی، تاکنون مبلغ ۱۰ میلیارد ریال  از وی اخاذی کرده و قصد ادامه آن را داشتند که با ورود پلیس، هر سه نفر دستگیر شدند. برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در پایان به شهروندان توصیه کرد که به هیچ عنوان تصاویر خصوص خود را در گوشی تلفن همراه نگهداری نکرده و در فضای مجازی با اعتماد به دیگران، تصاویر خصوصی خودشان را به اشترک نگذارند تا دچار چنین تهدیداتی از سوی افراد فرصت طلب نشوند و در مواقع ضروری، اتفاقات مهم پیرامونی خود را به خانواده خود و برای پیگیری قانونی به پلیس اعلام کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی