بارش باران در این استان های کشور از امروز و فردا

کدخبر: ۶۲۴۳۶۰
اقتصادنیوز: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده برف و باران در برخی استان‌ها، ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور و افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.
بارش باران در این استان های کشور از امروز و فردا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه (۵ بهمن) در برخی مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران، سواحل شمالی و شمال شرق کشور، ابرناکی، بارش پراکنده باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جمعه (۶ بهمن) با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب، ابرناکی همراه با بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود و بعد از ظهر گستره بارش مناطقی از شمال غرب، غرب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور را فرا خواهد گرفت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شدت بارش در نیمه‌شرقی خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، جنوب اصفهان و همچنین در ارتفاعات آذربایجان غربی است.

وی ادامه داد: شنبه (۷ بهمن) گستره فعالیت سامانه در کل کشور است. در جنوب لرستان، شمال خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان بارش شدت خواهد داشت.

ضیاییان گفت: یکشنبه (۸ بهمن) این سامانه در شرق سواحل دریای خزر و کل نوار شرقی کشور فعال است و اواخر وقت از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، همچنین در دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: دوشنبه (۹ بهمن) با گذر موج ترازمیانی از نوار شمالی کشور گستره بارش در برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است. طی این روز در شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود.

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: تا روز شنبه در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی این مدت در نوار شمالی کشور روند افزایش نسبی دما و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی دما در این مناطق حاکم می‌شود.

ضیاییان گفت: یکشنبه دریای خزر و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا( ۶ بهمن) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و در ‌روز شنبه (۷ بهمن) نیمه‌ابری تا ابری و مه رقیق در بعضی ساعت‌ها بارش باران و افزایش باد و از بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا بندرعباس و بوشهر با دمای ۲۶ و پس فردا بندرعباس با دمای۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۲- و ۹- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی